RobertzJamajki RobertzJamajki
118

Świątek&Muchova wielki finał

RobertzJamajki RobertzJamajki Sport Obserwuj notkę 7
Liderka klasyfikacji wszelakich Iga Świątek (1 WTA) wygrała w Paryżu z Czeszką Karoliną Muchovą (43 WTA) 6:2, 5:7, 6:4 w finale turnieju Roland Garros 2023. W trzecim secie przegrywała już 0:2 i 3:4 (ze stratą przełamania), to był wielki mecz obydwu zawodniczek

Iga przełamała Karolinę (2:0). W czwartym gemie obroniła breakpointa (4:1). W pierwszym secie Świątek zwyciężyła w 34 akcjach (Czeszka w 21). Miała 5 kończących uderzeń i 5 niewymuszonych błędów (rywalka odpowiednio 10 i 14).

4-1 bo zaspałem (wstyd) – słonce, stadion pełen, spokojne prowadzenie Polki, po początkowym przełamaniu

I znowu 5-2, każda swoje, pilnują, jak na razie, z tym, ze Polka bliżej zakończenia seta

Pamiętajmy, ze Muchova wygrała w półfinale dzięki prezentom darowanym przez Sabalenke, tutaj ich nie ma, póki co, returny Igi dziś są zabójcze i przełamanie właśnie takim (już drugie) Muchovej, i 6-2, po 48 minutach gry Po raz drugi odebrała podanie Muchovej (6:2).