RobertzJamajki RobertzJamajki
66

Fręch-Ostapienko, nasza przegrała wygrany mecz.

RobertzJamajki RobertzJamajki Sport Obserwuj notkę 1
Magdalena Fręch była na świetnej drodze, by sprawić wielką niespodziankę w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Birmingham. Polska tenisistka wygrała pierwszego seta w starciu z siedemnastą rakietą świata – Jeleną Ostapenko, a następnie prowadziła 4:0 w drugiej partii.. i kibice, i Magdalena czekała na swój pierwszy półfinał..

Pierwszy set

Ha, świetny slajs Magdy i..podwójny błąd Ostapienko i..breakpoint..Ostapienko sprawdza sędziego, ale ten twardy..smecz Łotyszki..ale ciągle pierwszy gem..znowu smecz Ostapienko..i w siatkę Jelena..as Jeleny..i wreszcie za krotki return Madzi daje gema Ostapienko po 8 minutach jednak jednostronnej gry..0-1

1-1, ale po ciężkim boju dla Magdy, dziury w korcie po asach Ostapienko i 1-2, nie widać na razie szans na przełamanie Łotyszki, w przeciwieństwie do Madzi, która jest wyraźnie słabsza, zobaczymy.

Ostapienko wali returny po liniach i jest ciezko, tylko slajsy.. breakpoint .. slajs Madzi.. slajs i kapitalny serwis, i 2-2, uff

Podwójny błąd Ostapienki i.. wali te returny i dropshoty, nie do przejścia na razie 2-3, ale Madzia jednak siedzi « jej » na kole i denerwuje..

Mocny serwis i slajs, to jest recepta, bo inaczej returny Ostapienko są zabójcze.. ale Madzia tez jest uparta i mamy 3-3,

Madzia musisz zmusić Jelene do błędów, inaczej znowu czeka na tiebreak.. asy i returny, i slajsy Jeleny.. 3-4

Wchodzimy powoli w bardzo niebezpieczna zonę końca seta..

Mocny serwis Madzi.. slajs Madzi.. serwis Madzi.. powtórka.. i gem na sucho 4-4

No, Jelena.. stopwolej w aut, znowu, znowu aut.. pierwszy breakpoint dla Magdy i drugi.. i topspin Ostapienko w kosmos, no nareszcie przelamanie w odpowiednim momencie i 5-4

Gem setowy..serwis zajebisty, ale po wymianie po 15, slajs Ostapienko i 15-30, aut Jeleny i 30-30, serwis Madzi atomowy 40-30, return Ostapienko na przewagi.. podwójny błąd Madzi i przewaga Ostapienko, uff aut minimalny Łotyszki, równowaga.. Serwis precyzyjny Polki i.. po linii Ostapienko.. zly return Ostapienko i.. długa wymiana, Łotyszka w aut i Madzia wygrywa pierwszego seta 6-4 po 45 minutach!

Resume pierwszego seta: mecz rozpoczął się kapitalnie dla Magdaleny Fręch, która już w pierwszym gemie miała dwa break pointy. Jelena Ostapenko jednak dzielnie się broniła. W efekcie obie tenisistki zagrały aż 15 wymian, a górą była rywalka naszej reprezentantki. Do pierwszego przełamania doszło dopiero w gemie numer dziewięć. Wówczas Polka objęła prowadzenie 5:4, a następnie serwowała po zwycięstwo, wykorzystując trzecią piłkę setową.

Drugi set

Serwis Ostapienko i Madzia w sztosie i po bandzie.. return atom Madzi, lob i smecz w aut Lotyszki i pierwsze przełamanie 1-0

Ten gem będzie najważniejszy, bo Ostapienko usiłuje zrzucić charm, pod jakim trzyma ja Madzia, ale.. na przewagi, no no.. krótkie wymiany, .. serwis atom Madzi i po wymianie 2-0

Ostapienko załamana, ale ma serwis i może jeszcze powalczyć o wynik, bo inaczej Madzia.. lob w korcie i po 30, as Otapienki, i w siatke.. przewaga Madzi i w siatkę, po wspanialej grze defensywnej drugie przełamanie i 3-0 w drugim secie, to niesamowite !

Madzia spokojnie czeka na komende : « time », nawet jest zamyślona, a skoncentrowana, jak koncentrat « Pudliszek », a Ostapienko wzięła przerwę medyczna, jakby kombinowała na czas.. tak, Madzia w uderzeniu czeka spokojnie.

Koniec przerwy medycznej.

Po 15, return w kosmos Jeleny i 30-15, mocny serwis i 40-15, return i 40-30, serwis i 4-0 i TUTAJ zaczęła działać mikstura podana w przerwie medycznej Ostapience, efekt był taki sam, jak po zażyciu jakiegoś niedozwolonego „koksu”.. w efekcie Jelena Ostapenko doprowadziła do remisu 4:4, a następnie objęła prowadzenie 5:4. Polka przerwała wprawdzie po chwili serię łotewskiej tenisistki, lecz nie była w stanie całkowicie jej zatrzymać. Faworytka wygrała 7:5 i o losach rywalizacji musiał zdecydować trzeci set. W zasadzie już przed jego rozpoczęciem było wiadomo, ze widoczny chwilami dym idący uszami Łotyszki to efekt mieszanki dragów, a nie marznący deszcz, tak… to cholerny spisek przeciwko naszej Madzi.. (można ten fragment potraktować jako żart, choć ja bym przebadał Ostapienko dogłębnie i na pewno coś bym znalazł. Może nie pól Tablicy Mendelejewa, ale na pewno wspomaganie i to niedozwolone, cóż, nikt nawet o tym nie pomyślał). Dalej jest uczciwe sprawozdanie z tego jawnego szalbierstwa, w jakie został zamieniony mecz.

Serwis Ostapienko, która gra niepewnie po przerwie medycznej.. Madzia nie patrzy na Jelenę tylko gra swoje superslajsy, na przewagi..Madzia, Madzia i.. przewaga Jeleny.. 4-1

Nowe rozdanie, serwis Madzi, na czysto.. i bez specjalnych oporów, ale nie jednak 40-30, równowaga.. przewaga Jeleny, przełamanie, pierwsze dla Łotyszki i 4-2 serwis Jelena

30-40, i.. 4-3

Podwójny błąd Fręch, teraz ma wyraźny spadek koncentracji..i przegrywa własny serwis, drugie przełamanie 4-4

Nie wiem, co tam podali Ostapienko lekarze w czasie przerwy, bo teraz gra, jak szatan po 15, 30-15, wszystko w głowie Madzi, 30-30, przewaga Madzi, równowaga, przewaga Madzi, równowaga, przewaga Ostapienko i 4-5 niestety. Zaczyna się dramat, będzie jazda!

Serwis Madzia 30-15 po spudłowanym haniebnie returnie Łotyszki, 40-15 i 5-5

Serwis Jelena i 15-15, 15-30 Ostapienko nakręcona, jak budzik, po 30, 30-40, fatalny return Magdaleny w aut i 5-6.

Ajaj, będzie tiebreak? Serwis Madzi.. as, slajs w kosmos i po 15, 15-30, po returnie Ostapienki, 15-40 i.. przełamanie, i 5-7, po 61 minutach.

No, nie wiem, czy Madzia jeszcze wierzy w kontuzje Jeleny, ale ponieważ nie ma protestu, to fakt jest taki, ze chyba półfinał przejdzie koło nosa, bo 1-1 w setach..

Set trzeci, czyli parodii pełnia

Serwis Elena, która jest na fali. I chyba nie bardzo kojarzy co robi, bo jest czymś zamroczona, poza agresywnym graniem i zobaczymy, czy to potrwa do końca, bo co przerwa, to Elena pyta się trenera z wyraźnym niedowierzaniem, czy ma grac, czy zejść, bo przecież jest kontuzjowana. Magda jest już bez powietrza, bo ona jedzie bez wspomagania. W przerwie Łotyszka narzeka trenerowi na nogę, na kontuzję, ale nie schodzi, bo ten ja zagania na kort..

Madzia jakaś bez wiary 0-30, 0- 40, i.. 0-1 klapa przy gemie wejścia

Przy własnym serwisie Madzia polubiła uderzenia w siatkę, albo się skupi, albo wszystko, cały wysiłek pójdzie na szczaw 30-15, 40-15 i 1-1 w secie drugim,

serwis Ostapienko 15-15 po lobie Madzi, 15-30 po wymianie, 15-40 po serwisie i jesteśmy w zasadzie w tej samej psychicznej puszce, co na początku meczu, 30-40 i 1-2, już trochę się Madzia pozbierała, ale to jeszcze daleko..

Serwis Madzi i 30-15, jakoś smutno, bo slajsy nie są już tajemnica do odbioru dla Jeleny, ale i tak 40-15 i as 2-2

Jelena teraz jakby słabiej, ale i tak 0-30, as z chorej nogi i 0-40, podwojny błąd serwującej Łotyszki, ale potem skrót przy następnym serwisie do którego Polka nawet nie startuje i jest 2-3 niestety.

Serwis Madzi na spokojnie ale Jelena nie daje się zaskoczyć i jej returny znowu sieja przerażenie 15-30, 15-40, oj oj, przełamanie i doopa blada 2-4

Polka zdradza objawy rozpaczy i rezygnacji a’la Linette, serwis Ostatpienko i 15-30, dobry slajs i po 30, masakra za daleko Madzia się cofa do odbioru drugiego serwisu i niestety mamy już prawie pozamiatane 2-5.

Madzia do boju, być może ostatniego, a może jeszcze się zerwie orzeł..

Serwis Polki, ale wymiana pod dyktando spokojnej już Ostapienki i 0-15, aut po returnie Ostapienki i po 15, skrót zabójczy Łotyszki i 15-30, serwis atom po 30, znowu doopa i 30-40, koniec meczu, po wspanialej walce wygrywa seta Ostapienko 6-2 i cały mecz 4-6 7-5 6-2. Brawo Magdalena Fręch, za uczciwa walkę do końca z nieuczciwym przeciwnikiem, według mnie naszprycowanym po uszy koksem. Niestety Igrzyska wymagają i takich ofiar.