RobertzJamajki RobertzJamajki
66

Novak Dekadowicz

RobertzJamajki RobertzJamajki Sport Obserwuj notkę 0
Statystyka dnia: Novak Djokovic nie przegrał meczu na korcie centralnym Wimbledonu od dekady W piątek pokonał Stana Wawrinkę, wygrywając rekordową 42. wygraną z rzędu na najsłynniejszym korcie tenisowym świata.

Novak Djokovic kontynuował swoją pogoń za ósmym tytułem Wimbledonu, i 24. tytułem Wielkiego Szlema w piątkowy wieczór, pokonując Stana Wawrinkę 6:3, 6:1, 7:6 (5), dzięki czemu awansował do czwartej rundy.Po wczorajszym zwycięstwie nad trzykrotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema Djokovic nie tylko dotarł do drugiego tygodnia Wimbledonu po raz 15sty w swojej karierze, ale jest to także jego 30ste zwycięstwo w tym roku, a18ste zwycięstwo na poziomie trzeciej rundy, którą osiąga od 2006 roku.

Ale jest jeszcze bardziej historyczna rzecz, którą Djokovic osiągnął dzięki zwycięstwu nad Wawrinką: nie przegrał meczu na korcie centralnym od całej dekady.

Ostatnia porażka Djokovica na korcie centralnym przypadła Andy’emu Murrayowi 7 lipca 2013 roku, który był finałem tego roku. Od tego czasu Nole wygrał 42 mecze z rzędu na najsłynniejszym korcie tenisowym świata, 42 to zwycięstwo nad Wawrinką, 7 lipca 2023 roku.

To najdłuższa passa wszystkich graczy, mężczyzn i kobiet, od czasu otwarcia kortu centralnego w 1922 roku.

Druga żywa legenda tego wieczora: Stan Wawrinka swoje najlepsze występy w tenisa grał przeciwko Djokovicowi na największych scenach – wygrał cztery z ostatnich pięciu ich spotkań w Wielkim Szlemie, w tym oba główne finały, w których rywalizowali, na Rolandzie Garrosie w 2015 roku i US Open w 2016 roku.

Ale to Djokovic jest jednym z najlepszych graczy grających na kortach trawiastych wszech czasów i to on był w szczytowej formie w piątek wieczorem, przebijając się przez pierwsze dwa sety i nie pozwalając nawet wyprzedzić się w drugim secie, a po tym, jak Wawrinka został przy serwisie i prowadził z nim w tie-breaku w trzecim secie, a nawet uzyskał prowadzenie 5:3 w tym przełamaniu, Nole zaatakował, zdobywając cztery ostatnie punkty z rzędu i przypieczętowując rozdanie w trzech prostych setach.Djokovic zakończył mecz z 38 winnerami do 26 niewymuszonych błędów, w tym 11 asów do tylko jednego podwójnego błędu, aw 14 grach serwisowych nie spotkał się nawet z jednym break pointem, czyli total koks Nole Dekadowicz.

Na 23-krotnego mistrza Wielkiego Szlema w czwartej rundzie będzie czekał rozstawiony z numerem 17 Hubert Hurkacz, który wcześniej tego dnia pokonał rozstawionego z numerem 14 Lorenzo Musettiego 7-6 (4), 6- 4, 6-4.

Z każdym zwycięstwem Novak Djokovic jest coraz bliżej ukończenia Wielkiego Szlema Kalendarzowego, jednocześnie wypełniając sportowe księgi rekordów coraz bardziej oszałamiającymi statystykami.

I tak dla przypomnienia 23-krotny mistrz Wielkiego Szlema zrobił kolejny krok naprzód w środę, wygrywając w trzech setach z Jordanem Thompsonem, co dało mu awans do trzeciej rundy Wimbledonu. Normalnie nie byłoby to tak znaczące dla czterokrotnego obrońcy tytułu, z wyjątkiem tego, że było to 350. zwycięstwo Djokovica w karierze.

W poniedziałek, po zwycięstwie w pierwszej rundzie nad Pedro Cachinem, Djokovic poprawił wynik 40-0 w ostatnich 40 meczach na korcie centralnym.

Nole zrób 41-0.

„Mamy romantyczny i bardzo szczególny związek”, powiedział 36-latek z uśmiechem, zapytany o jego niezwykły rekord w czcigodnym miejscu.