surwabuno surwabuno
1286
BLOG

WYBORY ON-LINE: Radtke nieobecny na debacie "Przeglądu Lokalnego

surwabuno surwabuno Polityka Obserwuj notkę 2

 12 listopada

Na debatę "Przeglądu Lokalnego" przybyło trzech z czterech zaproszonych kandydatów: Anna Tańska, Sławomir Szczawiński i Jerzy Brodowski. Zgodnie ze swoją zapowiedzią, nie pojawił się Maciej Radtke.

Na sali około stu osób. Dużą część publiki stanowią kandydaci na radnych w wyborach samorządowych. 

 

11 listopada

MACIEJ RADTKE ODRZUCA ZAPROSZENIE NA DEBATĘ WYBORCZĄ "PRZEGLĄDU LOKALNEGO" I ORGANIZUJE WŁASNĄ

Według obecnego wiceburmistrza, organizatorzy, "Przegląd Lokalny", nie reprezentują lubawian bo "nie są osobami wybranymi w wyborach, ani tej społecznej weryfikacji w tegorocznych wyborach się nie poddają". Odniósł się w ten sposób do zaproszenia wystosowanego przez redakcję, która zapraszała w imieniu mieszkańców Lubawy. Radtke dodaje, że jutrzejsza debata "nie miałaby nic wspólnego z merytoryczną dyskusją". Gazecie zarzuca tendencyjność. 

Debata "Przeglądu Lokalnego" odbędzie się w piątek, 12. listopada, o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury. 

Maciej Radtke w odpowiedzi zaprasza pozostałych kandydatów na burmistrza Lubawy, wszystkich mieszkańców miasta oraz lokalne media na spotkanie 16 listopada o godz. 18 również w Miejskim Ośrodku Kultury.

 

10 listopada

Komitet Wyborczy Anny Tańskiej uruchomił stronę internetową:

http://www.jasky.pl/theme_1.php?sub=40401&page=40405

Strona zawiera program Anny Tańskiej oraz prezentuje kandydatów. 

Krok Anny Tańskiej - niezależnie od oceny tej strony - zasługuje na brawa z tego prostego powodu, że żaden inny kandydat nie jest obecny (jak na razie) w sieci. 

 

Na domenie lubawa.wm.pl "Głos Lubawski" uruchomił "Prawybory". Głosuje się wysyłając smsy na podane numery. Jak na razie, nie ma wyraźnego lidera rankingu

 

8 listopada

Gdyby wybory burmistrza przebiegały tak, jak pokazuje to nasza ankieta, w drugiej turze zmierzyliby się ze sobą Sławomir Szczawiński i Maciej Radtke. Szczawiński zdobył dotychczas 43 proc. poparcia tych, którzy zamierzają wziąć udział w głosowaniu, Radtke 22.

Anna Tańska może liczyć na głosy 21 proc, internautów, Jerzy Brodowski 14. 14 proc. osób biorących udział w ankiecie nie zamierza głosować bądź odda nieważny głos - choć procent niezdecydowanych sukcesywnie się zmniejsza.

W ankiecie wzięło udział 100 internautów. Sondaż potrwa do końca kampanii wyborczej. Pamiętajmy, że nie jest to badanie opinii społecznej oparte na reprezentatywnej próbie wyborców, pokazuje zaledwie tendencje osób, które biorą udział w ankiecie odwiedzając naszą stronę "Lubawa24"

 

7 listopada

Pojawiły się pierwsze plakaty Jerzego Brodowskiego. Kandydat na burmistrza z list PSL-u prezentuje z hasłem "Dla dobra Lubawy"

 

5 listopada

Lokalne komitety wyborcze otrzymały numery swoich list (tydzień temu otrzymały je komitety ogólnopolskie). Oto pełne zestawienie komitetów wyborczych:

1 - Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej

2 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

13 - Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Lokalne

14 - Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Piotrowicza

15 - Komitet Wyborczy Wyborców Anny Tańskiej

16 - Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Radtke

 

3 listopada

Na Rynku zawisł plakat Anny Tańskiej. Kandydatka na burmistrza zaprezentowała swe hasło wyborcze: "Nasze miasto - nasz dom". 

 

Maciej Radtke (prowadzi swą kampanię wyborczą poprzez wkładki dodawane do wybranych gazet) promuje się hasłem: "To, co dobre, niech trwa!" 

Tymczasem w ankiecie wyborczej na "Lubawie24" prowadzi Sławomir Szczawiński, zdobywając 50 proc. tych, którzy zamierzają zagłosować. Drugi jest Maciej Radtke (24 proc.), następtnie Jerzy Brodowski (15 proc) i Anna Tańska (11 proc.)

Aż 22 proc. internautów nie zamierza wziąć udziału w głosowaniu. W ankiecie wzięło udział dotychczas 50 osób. Głosować można do zakończenia kampanii wyborczej.

 

31 października

Komitet Wyborczy Wyborców Wiesława Piotrowicza zaprezentował hasło wyborcze:

"Lubawa miastem przyjaznym dla wszystkich"

Tym samym hasłem jest opatrzony wspólny plakat wyborczy wszystkich kandydatów do Rady Miasta, jak i kandydata na burmistrza - Sławomira Szczawińskiego.

 

28 października

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła start w wyborach burmistrza Sławomira Szczawińskiego oraz Jerzego Brodowskiego (PSL). Już wcześniej ogłosiła start innych kanydatów: Macieja Radtke i Anny Tańskiej.

 

27 października

SŁAWOMIR SZCZAWIŃSKI KANDYDATEM NA BURMISTRZA

Szczawiński zarejestrował się dziś oficjalnie do grona kandydatów. Komitet Wyborców Wiesława Piotrowicza ma więc nadal kandydata na burmistrza, ale jest nim... Szczawiński. Jednak ordynacja wyborcza nie pozwala już na zmianę nazwy komitetu.

 

WIESŁAW PIOTROWICZ REZYGNUJE Z KANDYDOWANIA W WYBORACH BURMISTRZA

Pierwotny zamiar kandydowania był spowodowany raczej namową wielu ludzi niż wewnętrznym przekonaniem - tłumaczy. Nie bez znaczenia jest fakt, że obejmując stanowisko burmistrza straciłby funkcję prezesa spółdzielni.

Dlatego poprzestaje na walce o mandat radnego. Chce nadal decydować  losach miasta i patrzeć na rece rządzących. Liczy, że kandydaci z jego komitetu zyskają poparcie i stworzą solidny obóz.

czytaj też: Wybory do Rady Miasta: niewiele zmian?

Państwowa Komisja Wyborcza jak dotąd potwierdziła oficjalnie start dwóch kandydatów: Anny Tańskiej i Macieja Radtke.

 

26 października

Państwowa Komisja Wyborcza podała pełną listę komitetów i kandydatów startujących do Rady Miasta. Z sześciu komitetów startuje w sumie 61 osób.

 

KANDYDACI DO RADY MIASTA LUBAWA - kliknij tutaj

 

 

 

 

 

 
 
surwabuno
O mnie surwabuno

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka