Polska ze złotem! Siatkarze mistrzami Europy

Redakcja Redakcja Siatkówka Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
Polscy siatkarze pokonali w finale Mistrzostw Europy Włochów 3:0. W setach wygrywali 25:20, 25:21 i 25:23.

Włosi nie mieli szans

Polacy zrewanżowali się Italii za ubiegłoroczną porażkę w Mistrzostwach Świata. Zdobyli złoty medal po 14 latach przerwy. Siatkarze byli znacznie lepsi od włoskich rywali i potwierdzili wspaniałą formę.

Biało-czerwoni wywalczyli drugie w historii złoto tej imprezy - wcześniej triumfowali w 2009 roku. Podopieczni trenera Nikoli Grbica zdominowali obrońców tytułu Włochów w pierwszym i drugim secie, głównie dzięki bardzo mocnej i regularnej zagrywce. W trzeciej inicjatywę przejęli gospodarze, jednak końcówka należała do liderów światowego rankingu.

Złoto po Lidze Narodów

Polacy po raz pierwszy w historii wywalczyli dwa złote medale w jednym sezonie - w lipcu wygrali Ligę Narodów. Wcześniej brązowy medal wywalczyli Słoweńcy, którzy pokonali Francję 3:2.

Polska-Włochy 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)