bezmetki bezmetki
234
BLOG

Uprzedzenia administracji � wobec komentarza na temat "uprzedzeń wobec Zydów"

bezmetki bezmetki Społeczeństwo Obserwuj notkę 12


Zamiast wstępu:
To miał być jedynie komentarz pod notką :
https://www.salon24.pl/u/mily/1370709,czy-jestes-uprzedzony-do-zydow-uwaga-nie-pytam-czy-jestes-antysemita

Jednak natychmiast po zamieszczeniu, szalejący nocami w Salonie "administrator"  z prawdopodobnym kompleksem niedowartościowania , a być może "żydobojny"  - usunął mój wpis w na temat "uprzedzeń wobec Zydów".

Może by mu tak przymierzyć twarzowy kaftanik, ograniczający swobodę nadużywania władzy !?

Z tego względu zamieniam komentarz w notkę .

-------------

Jeśli  googlowi po angielsku zadać hasło "racjonalne  uzasadnienia niechęci do Zydów" to w odpowiedzi pojawia się wysyp publikacji agencji żydowskich manipulujących straszakiem antysemityzmu.

Na dzień dobry więc już jesteśmy okłamywani i mamy bardzo utrudniony dostęp do uczciwego wyjaśnienia kwestii.

Faktem jest że owa niechęć  do Zydów ma charakter uniwersalny i historycznie  udokumentowana sięga czasów rzymskich.

W latach dwudziestych ub. stulecia charakterystykę fenomenu żydowskiego wyczerpująco  przedstawił  amerykański przemysłowiec Henry Ford.

"Spomiędzy charakterystycznych, umysłowych i moralnych cech Zydów należy wymienić niechęć do ciężkiej i wytężonej pracy fizycznej, silnie rozwinięte uczucie rodzinne i miłość do potomstwa, wybitny instynkt religijny, odwagę raczej proroka i męczennika, niż pioniera i żołnierza, godną uwagi zdolność przetrwania w nieprzyjaznym otoczeniu wraz z wielką zdolnością zachowania solidarności rasowej, zdolność eksploatacji zarówno indywidualnej jak zbiorowej, przebiegłość i chytrość wspekulacji i na ogół w sprawach pieniężnych, wschodnie zamiłowanie do przepychu i przywiązywanie wielkiego znaczenia do potęgi i rozkoszy wypływającej ze stanowiska społecznego, bardzo wysoki przeciętny poziom zdolności intelektualnych".
"The New International Encyclopedia"

„Międzynarodowy Zyd –– Henry Ford 1920-1921 r.
(
https://marucha.files.wordpress.com/2015/02/henry-ford-miedzynarodowy-zyd.pdf )

Patrząc z dzisiejszej perspektywy, nic nie wskazuje  na jakiekolwiek zmiany w przypisywanej  Zydom charakterystyce. Podobnie nic nie uprawnia do oczekiwania zmian w przyszłości.

Podniesiona współcześnie fala negatywnego stosunku do Zydów to zjawisko obiektywne  i  kontynuowane  więc musi mieć jakieś racjonalne uzasadnienia.

Jeśli zatem  wspomniana charakterystyka pozostaje aktualna – a wiele na to wskazuje,to jako uzasadnienie „ uprzedzenia do Zydów” znajdują  uniwersalny, bo matematyczny wyraz w „prawie wielkich liczb”:

Prawa wielkich liczb – seria twierdzeń matematycznych (jedno z tzw. twierdzeń granicznych) opisujących związek między liczbą wykonywanych doświadczeń a faktycznym prawdopodobieństwem wystąpienia zdarzenia, którego te doświadczenia dotyczą. Najprostsza postać prawa wielkich liczb to prawo Bernoulliego[1] orzekające, że:
„Z prawdopodobieństwem dowolnie bliskim  można się spodziewać, iż przy dostatecznie wielkiej liczbie prób częstość danego zdarzenia losowego będzie się dowolnie mało różniła od jego prawdopodobieństwa.”
Ta postać jest historycznie najwcześniejsza; sformułował ją szwajcarski matematyk Jakob Bernoulli w 1713 roku w książce Ars Conjectandi. Nazwał to twierdzenie „złotym”, inni matematycy – twierdzeniem Bernoulliego, a Siméon Denis Poisson w 1835 roku – prawem wielkich liczb.

A stąd niedaleko do teorii przewidywalności:

"Teoria predykcji to koncepcja, która obejmuje przyjmowanie założeń lub prognoz dotyczących przyszłych wydarzeń lub wyników w oparciu o dostępne informacje a wynikajaca  z niej "Teoria złego człowieka", to teoria przewidywania, która sugeruje, że ludzie będą działać we własnym interesie i łamać prawo, jeśli wierzą, że ujdzie im to na sucho."

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=+predictability+theory

Teoria złego człowieka to przekonanie, że zrozumienie prawa przez złą osobę jest najlepszym sposobem na poznanie, jakie naprawdę jest prawo. Wynika to z obserwacji że zła osoba dokładnie skalkuluje, co może ujść jej na sucho i na co pozwalają przepisy. Teoria ta mówi, że powinniśmy przewidywać, w jaki sposób prawo wpłynie na daną osobę, zamiast myśleć o tym, co jest dobre, a co złe. Teoria ta została po raz pierwszy omówiona przez Olivera Wendella Holmesa w 1897 roku. Stwierdził on, że powinniśmy patrzeć na prawo tak, jak zrobiłaby to zła osoba, której zależy jedynie na uniknięciu kary, a nie na byciu dobrym. Teoria ta jest  nazywana teorią przewidywania złego człowieka

Czyli można założyć  przewidywalność recydywy żydowskiej charakterytyki zachowań, uzasadniających „uprzedzenia”. 

Obserwacje  z Gazy wykluczają przekonanie że jest inaczej.


Wobec uprzedzeń redakcji pozostaję optymistą;  rozumiem obecne  ograniczające uwarunkowania.

Namawiam do przyjęcia postawy słowiańskiego Swiatowita lub jak kto woli Kisiel'owego  "psa obrotowego"*1. z autonomicznym pro-polskim systemem nawigacyjnym, niezależnym od zakłóceń w  geopolitycznym GPSie.

Chytré a "poddajné tělo - dvě matky kojí". !

- Co z czeskiego na polski ,wykłada się jako: sprytne i "potulne ciele - dwie matki ssie" !

------------------------------------------

*1. "Kisiel" - Stefan kisielewski,  żydowskiego pochodzenia  propolski publicysta "Tygodnika Powszechnego" - jedynego  licencjonowanego w PRLu wizerunkowo opozycyjnego  tygodnika zorientowanego na inteligencję, rozchwytywanego w czasach gomułkowskich.


tekst: bezmetki
na rozpowszechnianie treści materiałów:                                                                                              zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych,                                                      

ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego

i pseudonimu autora

bezmetki
O mnie bezmetki

"Dożywotnio" usunięty z Neon24.pl za tłumaczenia i "widzimisie", wyrażające opinie niezgodne z zadaną tam pro-kremlowską poprawnością. Przyjrzałem się również z odrazą, na "ich blogach" ,  praktykom pdgrzewaczy "patriotyzmu"; równie sprzedajnym, jak Neon24, -   tylko z przeciwnym wektorem i "dla ubogich". "Lewoskrętny".

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo