maciekdrozdz maciekdrozdz
529

To już (niestety) koniec

maciekdrozdz maciekdrozdz Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 22

Wczorajszy finał zakończył XXI Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Francja pokonała Chorwację po emocjonującym finale. Dla wielu kibiców był to najlepszy finał w XXI wieku. Dla pokonanych w finale należą się olbrzymie brawa, bo za tych mistrzostwach zaimponowali kibicom hartem ducha, nie poddawali się, oprócz wielu indywidualności tworzyli zgrany monolit. Mecz finałowy podobnie jak każdy mecz, fazy pucharowej zaczął się dla Chorwatów od straty bramki, po rzucie wolnym bitym przez Antonie Griezmanna piłkę do własnej siatki skierował Mario Mandzukić (18 minuta). Po następnych 10 minutach na tablicy świetlnej widniał już remis, piłkę do bramki Francuzów skierował Ivan Perisić. Jednak już niedługo bohater Chorwatów został antybohaterem, to po jego zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym, arbiter po analizie VAR podyktował jedenastkę dla Francji którą na bramkę zamienił Antonie Griezmann. Druga połowa zaczęła się od przewagi Chorwatów, która nie trwała długo. W 59 piłkę na raty do bramki Chorwatów posłał Pogba. A w 65 Mbappe strzałem z dystansu podwyższył wynik na 4:1. W 69 bląd  Llorisa wykorzystał Mandzukić i zmniejszył rozmiary porażki Chorwatów na 2:4.
  Z czego zapamiętamy tego roczny Mundial? Na pewno z wprowadzenia systemu VAR który wyeliminował do minimum pomyłki sędziowskie, które przestały w końcu wypaczać wyniki meczów na najwyższym poziomie. Kolejnym punktem będzie zawód największych gwiazd światowej piłki, Messi, Ronaldo(strzelił co prawda 4 bramki na Mundialu ale Portugalia odpadła już w 1/8 finału), Muller, Lewandowski ci piłkarze najbardziej zawiedli. Kibice zapamiętają zapewne postawę skazanych na pożarcie reprezentacji Iranu, Maroka pokazali że mimo braku we swoich składach wielkich nazwisk można toczyć wyrównane boje z czołowymi reprezentacjami Europy. My niestety najbardziej pewnie zapamiętamy postawę naszej reprezentacji (raczej brak postawy).
  Na  kolejny Mundial przyjdzie nam czekać do listopada 2022, być może tego roczny Mundial był ostatnim rozgrywanym w formule 32-to zespołowej. Następny Mundial w Katarze już 48-to (ostateczna decyzja ma zostać podjęta niebawem). Powiększenie Mundialu uważam za debilny pomysł mam nadzieje że FIFA się z tego wycofa, moim zdaniem 32-to zespołowa formuła jest idealna.
   Na koniec moja 11 tych mistrzostw, ustawienie 3-4-3.
Courtois- Varane, Maguire. Mina- Perisić, Modrić, Pogba, Hazard- Mbappe, Keane, Griezmann.

P.S. Następne Mundialowe emocje za 1590 dni.

Jestem pasjonatem piłki nożnej i sportu, fan reprezentacji Polski Serie A, La Liga, Bundesligi. pasjonat historii futbolu.