Ratujmy Sienkiewkę Ratujmy Sienkiewkę
252
BLOG

Kielczanie wiedzą, jak zmieniać Sienkiewkę

Ratujmy Sienkiewkę Ratujmy Sienkiewkę Gospodarka Obserwuj notkę 1

W Cafe Pasja w Kielcach przy ul. Dużej 7 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego im. Stefana Kisielewskiego. W gościnnych progach kawiarni spotkało się 20 osób, w tym członkowie Studenckiego Koła Naukowego Societas (UJK), przedsiębiorcy z ulicy Sienkiewicza i inni goście Fundacji Rozwoju Kielc. Moderatorem dyskusji był niżej podpisany.

W ramach dyskusji studenci, jako ważna grupa konsumentów doszli do wniosku, że problem Sienkiewki to głównie: lepsza oferta galerii handlowych i wygoda, niedostosowanie godzin otwarcia do potrzeb klientów i brak atrakcji kulturalno-rozrywkowych. Przedsiębiorcy wskazywali na: ograniczenie ruchu w centrum miasta, problemy administracyjne, np. obostrzenia przy uruchamianiu ogródków przy ulicy i brak dostatecznej współpracy urzędników z przedsiębiorcami. Tę ostatnią kwestię poruszali również studencki mają na myśli również organizacje pozarządowe. Przedsiębiorcy poinformowali, że mają przygotowany projekt nowej organizacji ruchu w centrum Kielc, pod którym podpisało się już ok. 5 tysięcy osób.

Zaprezentowane zostały również propozycje użytkowników forum internetowego GoldenLine i portalu Facebook.

Po ok. 2 godzinach żywiołowej dyskusji, również po jej oficjalnym zakończeniu, przedsiębiorcy zapowiedzieli wzięcie pod uwagę potrzeb klientów i współpracę z nimi w przygotowaniu dogodniejszych rozwiązań dla kielczan i turystów. Studenci z kolei służą pomocą w rozkręceniu życia na Sienkiewce i przyciągnięciu tam większej liczby ludzi.

Jako społecznicy Fundacji Rozwoju Kielc uważamy, że należy rozwijać centrum Kielc, organizować dalsze dyskusje w tej sprawie, konsultować zmiany ważne dla życia miasta ze wszystkimi możliwymi grupami społecznymi i uświadomić sobie, że ul. Sienkiewicza to jeden wielki zakład pracy, który będzie przynosił miastu dochody tylko wtedy, gdy urzędnicy będą umożliwiali mu swobodę prowadzenia działalności gospodarczej. Będzie to również korzystne dla 200 tysiecy kielczan, którzy są wobec tychże przedsiębiorców pracownikami, rodzinami pracowników, czy też klientami.

Rafał Wolski

Bardzo zależy mi na rozwoju Kielc i województwa świętokrzyskiego. Uważam, że można to osiągnąć jedynie dzięki wsparciu małych i średnich firm. Od polityków oczekuję zrozumienia, że podstawą dobrobytu kielczan i mieszkańców naszego regionu jest promocja przedsiębiorczości. Symbolem tych pozytywnych działań może być dalsza budowa marki ulicy Sienkiewicza. Skorzystają na tym kieleccy kupcy, ich pracownicy, klienci, turyści i urzędnicy, którzy będą mogli pokazać, jak bardzo zależy im na naszej przyszłości.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka