119
BLOG

Zimna liderka

RobertzJamajki RobertzJamajki Sport Obserwuj notkę 5
Iga Świątek (1 WTA) pokonała Chorwatkę Donnę Vekic (24 WTA) 6:3, 6:4 w 1/8 finału turnieju WTA 1000 Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. W środę rywalką liderką światowego rankingu będzie Kazaszka Jelena Rybakina (6 WTA).

Polka zagrała z Chorwatką po raz czwarty (bilans 4:0). Wygrała wcześniej w Australian Open 7:5, 6:3, Katarze 6:4, 7:5 i San Diego 6:3, 3:6, 6:0. Iga przełamała Donnę w czwartym gemie (3:1). W kolejnym obroniła dwa breakpointy (4:1), ale w siódmym gemie Vekic wywalczyła rebreaka – wykorzystała trzecią szansę (4:3). Świątek po raz drugi odebrała podanie rywalce (5:3). Skutecznie serwowała po zwycięstwo w pierwszym secie (6:3). Wygrała w nim 33 z 55 akcji.

W drugiej partii długo było bez breaków (4:4). W dziewiątym gemie Polka zdobyła kluczowe przełamanie (5:4). Chorwatka zmarnowała dwa breakpointy (6:4). Zimne zwycięstwo, wykalkulowane. Ciekawy był tylko drugi set:

Oglądałem drugiego seta i Iga słabo grała…