RobertzJamajki RobertzJamajki
127

Iga Świątek – Jessy Pegula 2-6 7-6 (4) 4-6 i wreszcie porażka, kiedyś być musi

RobertzJamajki RobertzJamajki Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Mecz dramatyczny, epicka walka i „Cotton Eye Joe” Sama relacja jest może przesadnie sfabularyzowana, po to, żeby ukazać stopień komplikacji tego wydarzenia, które tylko kmiotom i onucom wszystkich opcji wydawać się może łatwe i proste do wygrania.

Set pierwszy 2 – 6

Serw Iga: 15-0 po rozstawieniu po winklach forehandem i backhandem, po 15 po returnie Jessy, 15-30 po returnie Jessy, po 30 po za długiej piłce Jessy, 30-40 po zagraniu Pegy pod nogi Igi, przełamanie po za długiej piłce Igi 0-1;

Pegula serw: 15-0 po returnie Igi, 30-0 po returnie Igi, break#1 po siatce Jessy, 40-15 po siatce Igi, 40-30 po za długiej piłce Igi, duce po asie Peguli, break#2 po siatce Jessy, odłamanie 1-1 po smeczu Igi;

Iga serw: 15-0 po serwie Igi, po 15 po za długiej piłce Igi, 30-15 po za długiej piłce Jessy, 40-15 po strzale w siatkę Peguli, 40-30 po skrócie Peguli, duce po za długiej piłce Igi, adv po forehandzie po linii Igi, duce po strzale w siatkę Igi, break po miniecie przy siatce, duce po za długiej piłce Jessy, adv po smeczu Igi, pbs duce, break#2 po strzale w siatkę Igi, przełamanie#2 1-2 jest źle, mówiłem, ze Jessy nie da się od początku oszukać, to cwana bestia i jest problem;

Pegula serw: 0-15 po za długiej piłce Igi, po 15 po strzale w siatkę Peggy, 15-30 po strzale w aut Igi, po 30 po srrzale w aut Peggy, break po strzale w siatkę Jessy, odłamanie#2 po FH i BH lewa prawa Igi 2-2;

Serw Iga: 30-15 po strzałach Igi i strzale w siatke Jessy i Igi, po 30 po strzale w aut Igi, 40-30 po super obronie i w siatkę Peguli, duce po returnie Peguli, break po strzale w siatkę Igi, przełamanie#3 po strzale w siatkę Igi i 2-3.

Jest wyrównany mecz, ale we wcześniejszych meczach, pierwszy set, to był set zaskoczenia i chwały Igi, a teraz jest jak jest:

Serw Pegula: 0-15 po strzale w siatkę Igi, 0-30 po strzale w kosmos Igi,

0-40 po strzale w siatkę Igi i 2-4 po strzale w siatkę Igi

Serw Iga 0-15 po strzale w siatkę Igi, 0-30 po strzale w siatkę Igi, 0-40 po minięciu przy siatce przez Jessy, 15-40 po minięciu w głębi kortu przez Igę, 30-40 po skrócie Igi, duce po serwie, break#4 po aucie Igi, przełamanie#4 i 2-5 ciężki łomot, non comments;

Serw Pegula na set, niebywałe: 15-0 po za długa piłka Jessy, po 15 po za długa piłka Igi, as Pegy 15-30, as 15-40 i as 2-6 no no, Iga do domu? Idzie Iga wyrzucić z majtek strach i na konsultacje, zobaczymy, co tam duo Wiktorowski& Abramowicz wymyślą, bo jak na razie, to już jest różnica klasy, tak jakby liderką była Pegula, a Iga u niej terminowała. 2-6 w pierwszym secie 38minut.

Set drugi 7-6 (4)

Serw Iga: 0-15 po returnie Jessy, po 15 po w kosmos Pegy, 15-30 po wymianie, po 30 po strzale w siatkę Pegy, 40-30 po za długa piłka Pegy,

1-0 po serwisie

Serw Pegula: 15-0 po za długi lob Jessy, 30-0 po strzale w siatkę Pegy, break po strzale w siatkę Pegy i przełamanie 2-0 po strzale w siatkę Pegy, zdemolowała Iga Pegule i przełamała,

Iga serw: 15-0 po serwie, po 15 po returnie, 15-30 po za długiej piłce Igi, 15-40 po minięciu contre pied, 30-40 BH po linii, duce po za długiej piłce Peguli

i, break#3 poza długiej piłce Igi,

duce po smeczu Igi, break#4 po strzale w siatkę Igi, odłamanie 2-1, a już było ładnie, chyba dzisiaj trzeba się szykować na ciężki mecz..

Serw Pegula: 15-0 contre pied, Iga próbuje, po 15 po strzale w aut Igi, 30-15 po FH i BH lewo prawo, break Igi po strzale w siatkę Jessy, 40-30 po strzale w aut Igi, 3-1 przełamanie po ataku w siatkę Peguli, nie jest źle

Iga serw: 15-0 po za długiej piłce Pegy, po 15 po za długiej piłce Igi, 15-30 po ataku w siatkę Igi, po 30 po serwie, adv po ataku w siatkę Pegy, duce po returnie Pegy, break po minięciu przy siatce, odłamanie na 3-2 po ataku w siatkę Igi. Jest źle, bo Pegula nie odpuszcza i obydwie się przelatują, co na jedno wychodzi 3-2..

Serw Pegula: 0-15 po strzale w kosmos Igi, 0- 30 po minięciu contre pied przez Pegule, 15-30 po returnie Igi, po 30 po strzale w kosmos Peguli, adv po contre pied, duce po returnie Igi, adv po strzale w siatkę Igi, duce po contre pied Igi, adv po ataku w kosmos Igi, po serwie Peguli 3-3

Iga serw: 0-15 po returnie Peguli, po 15 po serwie Igi, 15-30 po returnie Peguli, 15-40 po fatalnym błędzie Igi, przełamanie, gwizdy i 3-4,

łaska kibiców na pstrym koniu jeździ, ale ta słaba forma musiała trafić wreszcie na Pegule, która ostatnio jest specjalistką od odbrązawiania Gwiazd i gwiazdeczek..

Serw Pegula: 15-0 po ataku w siatkę Peguli, po 15 po minięciu przy siatce , 15-30 po aucie Igi, 15-40 po ataku w siatkę Igi, 30-40 po aucie Peguli, duce po aucie Peguli, break po minięciu contre pied, przełamanie na 4-4 po winnerze,

Serwis Iga: 0-15 po aucie Igi, po 15 po FH i BH prawo lewo, 15-30 po returnie Peguli, 15-40 po aucie Igi, 30-40 po aucie Peguli, przełamanie powrotne Iga w aut 4-5, no chyba mamy problem.

Pegula serwuje na mecz: 15-0 po smeczu, return po 15, 30-15 po FH na linii, 40-15 niesamowita odporność psychiczna Polki stopwolej i po 5 5-5

Iga serwis:as 15-0, 30-0 po ataku w siatkę Jessy, 40-0 po ataku w siatkę Peguli, 40-15 po ataku w siatkę Igi, 6-5 niesamowite dwa gemy Igi, od przepaści po 6-5, ufff

Serw Pegula: 15-0 po ataku w siatkę Jessy, as i as 15-30, pbs i po 30, adv po za długiej piłce Igi i 6-6

Tie break:

Iga serw: pbs 0-1 w takiej chwili, Pegula serw i po 1, Pegula serw i 1-2, Iga serw i as 2-2, Iga i 2-3 Pegula i 2-4, Pegula i nowe pilki, Pegula i 3-4,

a w trakcie piosenka „Cotton Eye Joe” płynąca z kortowych głośników przerwała Jessi Pegule i Idze Świątek mecz w kluczowym momencie drugiego seta w Montrealu.

Skąd przybyłeś, dokąd poszedłeś — jak to się stało, Cotton Eye Joe?

Skąd się tu wziąłeś, Cotton-Eye Joe? Sobotni mecz półfinałowy Omnium Banque Nationale pomiędzy Jessicą Pegulą a Igą Świątek został przerwany w kluczowym momencie przez słynny hymn country-pop.

Po tym, jak Pegula nie zdołała zaserwować zwycięstwa przy stanie 6:2, 5:4 i zapewnić sobie miejsca w finale WTA 1000, obie zawodniczki zmierzyły się w Tie breaku w drugim secie, i wtedy nastąpił moment warty zapamiętania.

Światowy Numer 1 Świątek serwowała na 4:3, Pegula w najlepszym przypadku miała szansę na prowadzenie 5:3, i wtedy piosenka „Cotton-Eye Joe” zaczęła rozbrzmiewać głośniki stadionowe.

Wydawało się, że zostało to szybko naprawione, arbiter Marija Cicak została jednak zmuszona do ogłoszenia letu i punkt musiał zostać powtórzony. Po przerwie wyraźnie sfrustrowana Pegula nie zdobyła kolejnego punktu, a Świątek to wykorzystała, by wymusić decydującego seta.

Rzadki moment w teorii, ta muzyczna saga była w rzeczywistości drugim tak niezręcznym momentem w meczu z udziałem Peguli na turnieju. W ósmym meczu drugiego seta jej wygranej w trzech setach z Coco Gauff w ćwierćfinale, światła na stadionie zapaliły się w połowie, gdy niebo pociemniało, co również spowodowało ogłoszenie leta, bon! cud muzyki uratował Igę? W tie breaku drugiego set – być może..

A potem serwowała w Tie breaku Iga i 4-4, Iga i 5-4, Pegula i pbs 6-4, Pegula i 7-4 ufff.. kolejne, z dalekiej wróciliśmy podroży proszę państwa, oj z dalekiej 2-6 7-6 (4), co daje 1-1 w setach, długi drugi set, jak diabli 73 minuty

Trzeci set 4-6 przypadkowy cios, ale k.o.

Serwis Pegula: 15-0 po ataku w siatkę Jessy, 30-0 po ataku za linie Jessy, 40-0 po aucie Peguli, 1-0 przełamanie, miejmy nadzieje, ze już Iga nie odpuści i będzie skupiona, bo ilość zawałów przekroczy niedługo liczbę ambulansów ..

Serw Iga: 15-0 po FH i BH prawo lewo, 30-0 po FH po linii, 40-0 po ataku w siatkę Jessy i 2-0 po ataku w siatkę Peguli,

Serw Pegula: 0-15 po strzale Igi w aut, 0-30 po ataku Igi w siatkę, 0- 40 po minięciu contre pied, i 2-1 po asie. Ja wiem, ze wygląda to dodrze po tym horrorze drugiego seta,

Serw Iga: 15-0 po strzale w aut Pegy, po 15 po strzale w aut Igi, 15-30 po strzale w siatkę Igi, pbs 15-40, zaczyna się, odłamanie na 2-2, och ta Iga,

Serw Pegula: 15-0 po za długa piłka Peguli, po 15 po ataku w siatkę Igi, 15-30 po za długiej piłce Igi, po 30 po forehandzie Igi, break i przełamanie, mamy szczęście, ze nasza młoda Mistrzyni jest uparta 3-2

Serw Iga: 15-0 po za długa piłka Peguli, 30-0 FH po linii, 30-15 po slajsie Pegy, 40-15 po za długa piłka Pegy, 4-2 uff po za długa piłka Pegy..

Pegula serw: 0-15 po contre pied, 0-30 po contre pied, 0-40 po contre pied, 4-3 po serwisie. Hm, spoko i szybko

Serw Iga: 0-15 po minięciu przy siatce, 0-30 po tym samym, 0-40 po pbs, 15-40 po return odłamanie 4-4, niech to szlag

Serw Pegula: as 0-15, 0-30 po ataku w siatkę Igi, 0-40 po asie, 4-5 uo matko..niebywałe, naprawdę i Pegula ma betonowe nerwy, bo kiedy się wydawało ze to już gąska u plota, to ta uciekła..

Iga serwis: 15-0 zabita returnem, po 15 po BH super, 15-30 po aucie Igi, po 30 po returnie, 30-40 po returnie i odłamanie poza długiej piłce Igi (chyba, bo nie patrzyłem) 4-6

2-6 7-6 (4) 4-6 i po balu

Jessica Pegula pokonała w sobotę Igę Świątek i awansowała do finału National Bank Open, przełamując serwis 11 razy w wygranym meczu 6:2, 6:7(4), 6:4.

Pegula, 29-letnia Amerykanka rozstawiony z czwartego miejsca, w końcu przedarła się do półfinału po przegranych w poprzednich dwóch latach.

„To był wspaniały mecz” – powiedziała Pegula. „Było ciężko. Coś w rodzaju kolejki górskiej. Naprawdę wzloty i upadki, ale cieszę się, że udało mi się utrzymać nerwy na końcu”.

Pegula pokonała Świątek dzień po tym, jak inny Amerykanin Tommy Paul znokautował czołowego Carlosa Alcaraza w turnieju mężczyzn w Toronto. Gracze z USA nie pokonali najwyżej sklasyfikowanego mężczyzny i kobiety z innych krajów, w tym samym tygodniu od kwietnia 2008 roku w Miami, kiedy Serena Williams pokonała Justine Henin, a Andy Roddick pokonał Rogera Federera. Jak to milo tworzyć historie, prawda?

Dodajmy tez, ze Iga w tym roku zaszła wyżej, niż w roku ubiegłym, kiedy to została wyeliminowana przez Haddad Maie, także ta porażka jest podobna do porażki w tegorocznym Wimbledonie, gdzie Iga zaszła wyżej niż rok wcześniej.

Obydwie zawodniczki z trudem utrzymywały serwis, a Świątek ośmiokrotnie przebijała Pegulę. Wygrały tylko 11 ze swoich 30 gier serwisowych łącznie. Także proszę otrzeć łzy, bo w istocie Iga WYGRALA z Sabalenką, gdyż ta wykopyrtnęła się o rundę wcześniej.