Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
18
BLOG

Wezwani do dobrych uczynków

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad celem swojego życia? Po co jesteś tutaj na Ziemi? Biblia daje nam jasną odpowiedź: zostaliśmy stworzeni przez Boga do dobrych uczynków.

Owoce wiary: Od stworzenia do dobrych uczynków

List do Efezjan 2, 10 mówi: "Jesteśmy bowiem jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, które Bóg wcześniej przygotował, abyśmy w nich postępowali."* To oznacza, że Bóg nie tylko nas stworzył, ale też zaplanował dla nas konkretne zadania, które mamy wypełnić. Te zadania to nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim okazja do wyrażania naszej miłości do Boga i bliźnich.

Księga Objawienia 22, 17 dodaje: "A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A kto pragnie, niech przyjdzie, a kto chce, niech darmo weźmie wodę życia."* Bóg zaprasza nas do współpracy z Nim w wypełnianiu Jego planu. On daje nam siłę i kierunek, a my mamy odpowiadać dobrymi uczynkami.

 Jakie mogą być te dobre uczynki? To zależy od wielu czynników, takich jak nasze talenty, możliwości i potrzeby ludzi wokół nas. Może to być pomoc potrzebującym, troska o chorych, głoszenie Ewangelii, walka o sprawiedliwość społeczną, czy po prostu bycie życzliwym i miłym dla innych.

 Najważniejsze jest to, abyśmy nasze dobre uczynki wykonywali z miłością i z pokorą. Nie chodzi o to, aby chwalić się swoimi osiągnięciami, ale o to, aby służyć Bogu i bliźnim.

Modlitwa:

Boże, dziękujemy Ci za to, że nas stworzyłeś i zaplanowałeś dla nas dobre uczynki. Prosimy Cię o siłę i kierunek, abyśmy mogli wypełniać Twoją wolę. Pomóż nam czynić dobro z miłością i pokorą. Amen.

| #wiara | #dobreuczynki | #Bóg | #plan | #miłość | #pokora | #Efezjan2_10 | #Objawienie22_17 |

*Źródła { www.bible.com/pl/bible/138/EPH.2.1-22.UBG ; www.kosciolbozytorun.com/czytelnia/4-plan-zbawienia }

Przeczytaj również:

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura