Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
18
BLOG

Pokora - klucz do prawdziwej siły

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Kultura Obserwuj notkę 0
W dzisiejszym świecie, gdzie prym wiodą ambicja, sukces i chęć wyróżnienia się, łatwo zapomnieć o wartości pokory. Biblijne listy do Filipian niosą jednak cenne przesłanie, przypominając nam o mocy pokory w połączeniu z wiarą w Chrystusa Jezusa.

Pokora w obliczu chwały: Odkrywanie prawdziwej siły w Chrystusie Jezusie

List do Filipian 2, 5 zachęca nas do przyjęcia "takiego nastawienia umysłu, jakie też było w Chrystusie Jezusie". Chrystus, będąc Bogiem, uniżył się, stając się człowiekiem i poddając się cierpieniu na krzyżu. To właśnie w tej pokorze objawiła się Jego prawdziwa siła i chwała.

Z kolei List do Filipian 4, 19 zapewnia nas, że Bóg "zaspokoi wszelką waszą potrzebę według swego bogactwa w chwale, w Chrystusie Jezusie". Oznacza to, że nie musimy zabiegać o sławę, bogactwo czy uznanie ze strony świata, ponieważ Bóg obiecuje nam zaspokojenie wszystkich naszych potrzeb, jeśli tylko pokornie zaufamy Mu i poddamy się Jego woli.

 Pokora nie oznacza bierności czy braku ambicji. Chodzi raczej o to, by naszą siłę i wartość czerpać z Boga, a nie z własnych osiągnięć. To właśnie w pokorze możemy prawdziwie służyć innym i budować pozytywne relacje.

Zastanów się nad swoim własnym nastawieniem umysłu. Czy kierujesz się raczej chęcią wywyższenia się, czy pokorą i służbą innym? Spróbuj naśladować Chrystusa w Jego pokorze i zaufaj Bogu, że zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.

Modlitwa:

Ojcze Niebieski, dziękujemy Ci za przykład pokory Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Prosimy, abyśmy naśladowali Go w Jego pokorze i ufali Tobie w każdej dziedzinie naszego życia. Amen.

| #pokora | #chwała | #ChrystusJezus | #Bóg | #wiara | #służenie | #zaufanie | #Filipianie |

Przeczytaj również:

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura