wiedźma Margo wiedźma Margo
722
BLOG

TKANINA RZECZYWISTOŚCI

wiedźma Margo wiedźma Margo Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

 

Notka ta jest w zasadzie kontynuacją moich komentarzy u Arkadiusza Jadczykaarkadiusz.jadczyk.salon24.pl/317420,giordano-bruno-kola-i-proste#comment_4566875  (zwłaszcza w dialogu z Tichym)..

 

Tichy pisał:

arkadiusz.jadczyk.salon24.pl/317420,giordano-bruno-kola-i-proste#comment_4565089

"Plecenie warkoczy - czy to są koronkowe oszczędne (w gabarycie) majtki z firmy Victoria's Secrets, czy kombinezony kosmonautów lub ściany stacji kosmicznych, konstruowane przez NASA - odbywa się przy pomocy maszyn - prostych, a jednocześnie genialnych. Szpulki (a jest ich mrowie) się kręcą, same są umieszczone na mniejszym lub większym okręgu, wszystko się straszliwie szybko obraca i krąży, i wszystko musi gładko grać.

Taki wykresik, jako jeden z ubocznych produktów, zamieściłem u siebie jako obrazek-sygnaturkę - obok quasi-autoportretu z papryczek. Zauważ, tam niebieska i czerwona linia są w istocie ruchome, poruszają się - biegną raczej - w przeciwnych kierunkach - ale bez najmniejszej kolizji." 

 

Oto wykresik Tichego:

1

Napisałam do Tichego:

Pamiętasz, jak pisałam o okręgach o zmiennym promieniu i nazywałam ten proces zmianą stanów okręgu? Gdy promień można wyznaczyć, to mamy wówczas do czynienia ze stanem "fazowym", a gdy nie można, to mamy do czynienia ze stanem "turbulencyjnym" - przejściowym. To jest ta "ruchomość" przejść.
Oto jedna "prosta nić":

 

prosta nić

Według mnie właśnie tak - mniej więcej - zmieniają się "pola grawitacyjne" cząstek na "poziomie kwantowym" tworzące "tkaninę rzeczywistości".

A trochę w ramach tego, czym Arkadiusz się zajmuje mam kolejne skojarzenie z Twoimi "różnokierunkowymi" zegarami i moimi "cząstkami sferycznymi". Jak powstaje "tkanina rzeczywistości"?

Oto dwie nici:

 

dwie nic

Tu wersja artystyczna kilku nici "tkaniny rzeczywistośći":

tkanina rzeczywistości

Z pewną taką nieśmiałością przypomnę,że w swojej jednej notce(pannamigotka.salon24.pl/146364,w-poszukiwaniu-kwantowej-geometrii-czyli-swietego-graala-fizyk,) pisałam: Dwie kule łączy hiperboloida o krzywiźnie ujemnej. Taka hiperboloida ma dwie podstawy równe promieniom kul, które łączy ze sobą. Przyjrzyjmy się przypadkowi z dwiema kulami o różnym promieniu połączonymi hiperboloidą. 

kule i hiperboloida
 

Pisałam też: Tor ruchu [cząstki punktowej] wyznacza geometria otaczającej obiekty przestrzeni tego ponadlokalnego układu grawitacyjnego. Ruchem o idealnej symetrii byłby ruch po okręgu. Jednak idealna symetria takiego ruchu w układach złożonych zostaje zaburzona. (...)helisa jest torem ruchu cząstki. Poniżej zaobserwujemy rzut tej helisy na płaszczyznę euklidesową. I otrzymamy spiralę:

hiperboloida z helisą

 

Pisałam też w jednej ze swoich notek(pannamigotka.salon24.pl/192857,geometria-blizej-fizyki-kwantowej-czesc-2), w tezie III/1: Okręgi o różnych obwodach i promieniach mogą być częściami jednego i tego samego meta-okręgu. Nazwiemy je wówczas pod-okręgami. Podobnie cząstki energetyczne są cząstkami jednej meta-cząstki znajdującej się w różnych stanach i w ten sposób przejawiąjącej się jako różne cząstki. Jednak dla rozpoznania tych różnych stanów należy dokonać wyróżnienia - ubezwzględnienia jednego ze stanów - jednego z okręgów. Tak, jak na przykład dokonujemy ubezwzględnienia wobec cząstki zwanej fotonem. Wszystkie okręgi mogą być częściami jednego i tego samego meta-okręgu. Nazwiemy je wówczas pod-okręgami. Podobnie cząstki energetyczne są cząstkami jednej meta-cząstki znajdującej się w różnych stanach i w ten sposób przejawiąjącej się jako różne cząstki. Jednak dla rozpoznania tych różnych stanów należy dokonać wyróżnienia - ubezwzględnienia jednego ze stanów - jednego z okręgów. Tak, jak na przykład dokonujemy ubezwzględnienia wobec cząstki zwanej fotonem.

Tu kolejne rysunki przedstawiające strukturę "tkaniny rzeczywistości":

Na poniższym rysunku (płaskim) mamy okręgi i koła, ale w 3D są to sfery i kule o róznym promieniu:.

t.r.1

Okręgi o różnym promieniu wytyczają "orbitę cząstki-oscylującej przestrzennie. Po zderzeniu cząsek, następuje zmiana "orbity. I jeśli cząstka nie zderza się z kolejnymi, przechodzi w obieg oscylacyjny na nowej orbicie. Koła o zróznicowanym kolorze morskim odpowiadają przestrzennym zmianom własnego pola grawitacyjnego swobodnej cząstki-oscylatora. W tym modelu każda cząstka ma swoją bliżniaczą antycząstkę: cząstka jest umieszczona w zewnętrznym okręgu, a antycząstka w wewnętrzym. I jak widać różna jest tu "orbita " cząstki i antycząstki.

t.r.2

Na kolejnym rysunku zaznaczyłam przejścia cząstka - antycząstka; w 3D są to tunele o zmiennym promieniu.

t.r.4

Żółty pas na poniższym rysunku przedstawia płaski obraz, ale w 3D jest to torus.

t.r.3

A oto połączone powyższe szkice w jeden obraz przedstawiające dynamikę pola grawitacyjnego oscylującej cząstki z antycząstką:

t.r.6



 

" Rzeczywistość składa się z nieskończonego strumienia interpretacji postrzegania, które my, jednostki posiadające specyficzne członkostwo nauczyliśmy się odczuwać jako oczywiste. (...) Nasz odbiór rzeczywistości jest przez nas uznawany za tak niepodważalny, że podstawowe założenie magii traktujące go jedynie jako jeden z wielu opisów, niełatwo przyjąć poważnie." " Don Juan - człowiek wiedzy i nauczyciel Carlosa Castanedy. ------------------------------------------------- dodatek z dnia 13.09.09 "Każdy człowiek tworzy swoją osobistą historię ze swojej własnej i jedynej w swoim rodzaju perspektywy. Po co w takim razie narzucać innym swoją wersję, jeśli będzie ona dla nich nieprawdziwa? Kiedy to zrozumiesz, nie będziesz odczuwać potrzeby obrony tego, w co wierzysz. Nie jest ważne to, aby mieć rację i dowieść innym, że są w błędzie. Postrzegaj każdego człowieka jako ARTYSTĘ, kogoś, kto ma ci do opowiedzenia jakąś historię. Wiedz, że to, w co wierzą inni, jest po prostu ich punktem widzenia, i że nie ma to z Tobą nic wspólnego." Don Miguel Ruiz ------------------------------------------------- -------------------------------------------------- Moje notki "unifikacyjne": 1. Geometria kwantowa 1 2. Geometria kwantowa 2 3. Geometria Kwantowa 3 -wstęp do kwantowej grawitacji 4. Geometria kwantowa 4 5. Torusy 6. Prędkość grawitacyjna a stała Plancka 7. Kwanty światła i eter - część I. 8. Kwanty światła i eter - część II. pozostałe notki w polecane strony

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie