Trener Cracovii zwolniony po remisie z ŁKS. Ogłoszono już następcę

Redakcja Redakcja Ekstraklasa Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Jacek Zieliński nie jest już trenerem piłkarzy Cracovii. Po zremisowanym 2:2 meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy z ŁKS Łódź zarząd krakowskiego klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy. Nowym szkoleniowcem "Pasów" został Dawid Kroczek.

Cracovia - ŁKS na remis

W pierwszej połowie mecz miał mało interesujący przebieg. Dość niespodziewanie częściej przy piłce byli goście (63 procent posiadania), ale to gospodarze przeprowadzili jedną skuteczną akcję.

W 19. minucie Otar Kakabadze podał w pole karne do Patryka Makucha, ten źle przyjął piłkę, ale dzięki temu wyszła mu asysta do Benjamina Kallmana, który strzałem z około 13 metrów w róg pokonał Dawida Arndta. Był to ósmy gol fińskiego napastnika w tym sezonie.

ŁKS najlepszą okazję miał w 2. minucie, lecz Lukas Hrosso obronił groźny strzał Engjella Hotiego. Po przerwie łodzianie wciąż posiadali inicjatywę. Cracovia sprawiała wrażenie, jakby chciała bronić skromnego prowadzenia. I to się zemściło.

Eneo Bitri nadepnął w polu karnym na stopę Piotra Janczukowicza. Arbiter tego nie dostrzegł, ale po chwili został przez sędziego VAR wezwany do monitora. Po obejrzeniu zajścia podyktował rzut karny, który wykorzystał Dani Ramirez.

Cracovia świetnie zareagowała i chwilę później ponownie wyszła na prowadzenie, a bramkę zdobył Otar Kakabadze strzałem z około 20 metrów. Potem dobrych okazji nie wykorzystali Kallman i Makuch.

W 86. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Stipe Juruc dostał dobre podanie od Kaya Tejana i doprowadził do remisu.

W końcówce Cracovia mocno przycisnęła, ale już nie zdołała przechylić szali na swoją korzyść. Krakowski zespół przedłużył do siedmiu serię spotkań bez wygranej i jego sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza.

Prezes Cracovii: Jacek Zieliński nie jest już trenerem zespołu

63-letni Zieliński miał kontrakt ważny do końca sezonu, jednak nie udało mu się wypełnić go do końca. W Cracovii pracował od 10 listopada 2021 roku. To była jego druga praca w tym klubie. Wcześniej był trenerem "Pasów" od 20 kwietnia 2015 do 19 czerwca 2017.

W tym roku Cracovia wygrała tylko jeden mecz – pierwszy z Radomiakiem 6:0, a potem zanotowała serię siedmiu meczów bez wygranej. Obecnie drużyna zajmuje 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów i jest zagrożona spadkiem.

"Dziękuję trenerowi za poświęcony czas i zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Doceniam jego pracę i życzę powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach" – powiedział Mateusz Dróżdż, prezes Cracovii, cytowany przez oficjalny serwis klubowy.

Zielińskiego zastąpi do końca sezonu Kroczek, który został zatrudniony w krakowskim klubie, aby reaktywować zespół rezerw, który ma w przyszłym sezonie przystąpić do rozgrywek IV ligi małopolskiej.

34-letni Kroczek wcześniej był szkoleniowcem Resovii Rzeszów i Unii Skierniewice. Do sztabu szkoleniowego dołączą także Maciej Palczewski (trener bramkarzy) oraz Tomasz Przekaza.

W następnej kolejce Cracovia zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

na zdjęciu: Kraków, 05.04.2024. Zawodnik Cracovii Eneo Bitri (L) i Kay Tejan (P) z ŁKS Łódź podczas meczu 27. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, 5 bm. (js) PAP/Art Service