PAP
PAP

Legia Warszawa wygrała z Ruchem Chorzów. Emocje pojawiły się po przerwie

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W piątkowym spotkaniu piłkarskiej PKO ekstraklasy Ruch Chorzów, grający na Stadionie Śląskim, przegrał z Legią Warszawa 0:1. Kibice doczekali się ciekawszej gry obu drużyn dopiero po przerwie.

Ruch - Legia. Pierwsza połowa uśpiła kibiców

Pierwsza połowa na pewno nie była dobrym widowiskiem. Przewagę wówczas miała Legia, na co wskazują też dane statystyczne. Wykonała wówczas pięć rzutów rożnych, zaś przeciwnicy tylko jeden. Częściej była przy piłce i oddała więcej strzałów.

Nie przełożyło się to na gole, gdyż do przerwy zawodnicy schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Jedna bramka zdecydowała o wyniku spotkania. Emocji nie brakowało

W 52. min szansę na zdobycia gola mieli "Niebiescy". Wykonywali oni wówczas rzut wolny, niezbyt daleko od pola karnego gości. Jednak Miłosz Kozak uderzył niecelnie. Trzy minuty później dobre, prostopadłe podanie dostał - będący w polu karnym - Robert Dadok, ale potknął się i upadł.

W 56. min Legia przeprowadziła kontrę, która zakończyła się zdobyciem przez nią gola. Po dalekim podaniu Wszołka piłka trafiła do Blaza Kramera. Ten ostatni odegrał do Marca Guala, który pokonał chorzowskiego golkipera.

W 72. min powinno być 0:2, jednak będący w bardzo dobrej sytuacji Maciej Rosołek uderzył niecelnie. Cztery minuty później bliski pokonania golkipera Ruchu był Wszołek, ale Dante Stipica zdołał obronił jego strzał.

W ostatnich minutach inicjatywę mieli chorzowianie, ale Legia mądrze się broniła.