Funkcjonariusz CBŚP trzymający kajdanki. Fot. PAP/Leszek Szymański
Funkcjonariusz CBŚP trzymający kajdanki. Fot. PAP/Leszek Szymański

Specjalna jednostka policji ma nowego szefa. „Odpolitycznienie wizerunku”

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Na czele Centralnego Biura Śledczego Policji stanie inspektor Cezary Luba. Nominację wręczył mu już Marek Boroń – Komendant Główny Policji.

Cezary Luba nowym szefem Centralnego Biura Śledczego Policji

Do grudnia 2023 roku szefem Centralnego Biura Śledczego Policji był nadinsp. Paweł Półtorzycki. Komendant Główny powierzył mu nową misję – sprawne zarządzanie garnizonem garnizony dolnośląskim, nad którym już objął dowodzenie.

Następcą Półtorzyckiego w CBŚP został insp. Cezary Luba. Nominację wręczył mu Marek Boroń.

Cezary Luba od 1992 roku służy w polskiej policji. W ostatnim czasie był zastępcą szefa misji w Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie. 

Z CBŚP związany jest od początku powstania biura, czyli od 2000 roku. W ramach CBŚŻP pełnił funkcję naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej KGP.


„Komendant chce za wszelką cenę odpolitycznić wizerunek policji”

Zdaniem Wirtualnej Polski, decyzja Marka Boronia o powołaniu Luby na szefa CBŚP może być dużym zaskoczeniem dla funkcjonariuszy tej jednostki. „Komendant nie zdecydował się na powierzenie szefostwa żadnemu z pełniących funkcje naczelników zarządów CBŚP” - czytamy.

Informator WP.pl z Komendy Głównej Policji twierdzi, że ruch ten ma na celu uniknięcie zarzutów o nieformalne układy komendantów z politykami czy o kolesiostwo. „Komendant chce za wszelką cenę odpolitycznić wizerunek policji” - tłumaczy informator portalu.

KW

Źródło zdjęcia: Funkcjonariusz CBŚP trzymający kajdanki. Fot. PAP/Leszek Szymański

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo