Dziękuję za odpowiedź. Ciekawe czy Sakiewicz byłby zadowolony z tego, że zaliczył Pan jego gazetę do tabloidów:) Ale zgadzam się z Pana oceną. Pozdrawiam
Przeczytałem Pana minirecenzję „Wywiadu z historią” Oriany Fallaci. Trochę zazgrzytał mi fragment – "zdarł z niej szatę lub zgwałcił" ale generalnie recenzja zachęciła mnie do przeczytania tej książki.
Ciekawy jestem czy podziela Pan mój pogląd, że Sakiewicz też wykorzystuje dumbing down.
"Zjawisko dumbing down czyli upraszczania treści i ogłupiania odbiorcy oraz wykorzystywanie śmierci, tragedii czy katastrofy dla podniesienia wskaźników czytelnictwa, czy oglądalności znane jest na Zachodzie od wielu lat"
W Polsce od dwóch lat też jest na topie to zjawisko.
Nie tylko chodzi o czytelnictwo, oglądalność ale i o przyrost elektoratu. Prawdziwą Hienę powinniście przyznać Sakiewiczowi.
to "czerwone bydlę" miało wtedy 26 lat, nie było wtedy internetu, a komunizm wyciągał wówczas z totalnej biedy miliony Polaków. Mógł się chłopak pomylić, a swoim późniejszym życiem udowodnił, że zrozumiał swoja pomyłkę.
wypowiedziom a nie "wypowiedzią" (ortograf!!!). Prawdziwi patrioci powinni poprawnie posługiwać się swoim ojczystym językiem. Innych błędów nie poprawiam, bo wiem, że klawisz mógł się nie wcisnąć.
Mazowiecki wyrywał nasz kraj z komunistycznego systemu. Musiał ważyć co może za co uzyskać i musiał iść na układy.
Ale bardzo fajnie, że wspominasz o "uwłaszczenie komunistycznej nomenklatury". Ciekawy jestem, czym był zmuszony Twój ulubiony premier Jarosław Kaczyński, że uwłaszczył tą nomenklaturę na wieki wprowadzając bez żadnych progów kwotowych możliwość dziedziczenia tego zagarniętego majątku przez spadkobierców owej komunistycznej nomenklatury? Może wiesz z kim Kaczyński w tej sprawie poszedł na układ i co za to uzyskał?
Nie zapłacą już podatku od wdów i sierot nazywanego przez lata podatkiem spadkowym, nawet jak nakradli miliardy, uwłaszczyli się na majątku państwowym, bo z tego zostali zwolnieni za czasów gdy Ministrem Finansów była Zyta Gilowska. A część z nich dożyła już sędziwego wieku więc musieli zadbać o swoje potomstwo i przekonali pana Kaczyńskiego, tak kiedyś ostro walczącego z nomenklaturą, że nie ma co oddawać z powrotem tego co zagrabili temu durnemu państwu, bo to państwo i tak źle to wykorzysta.
dzieli nas pewnie dużo, ale jedna bardzo ważna rzecz, która nas łączy to niezadowolenie z obecnej sytuacji, całej tej farsy pseudodemokratycznej. Eska opisała mniej więcej o co chodzi. Ty poruszyłeś bardzo istotną rzecz, czyli rolę internetu w tworzeniu ustroju. Eska trochę to zlekceważyła, że to tylko narzędzie. Moim zdaniem w przyszłości (przy okazji ACTA ludzie przekonali się że mają groźną broń w ręku) może dojść do utworzenia nowoczesnej siły politycznej właśnie przy pomocy internetu, która będzie w stanie wprowadzić nową konstytucję, którą wcześniej także w internecie ustali Naród/Społeczeństwo (jak kto woli;). To jest zresztą szerszy problem, bo protesty w sprawie ACTA to część większej całości. Ludzie w całym zachodnim świecie nie są zadowoleni z tego, co się dzieje.
Pozdro :)
Magda Zena Sadurska rzeczywiście była najlepsza. Ale Ty zadałeś mocny cios w Donalda. Twoja pozycja polityczna wzrosła pod warunkiem, że to początek rewolucji w kierunku demokracji bezpośredniej :)
podpisałem petycję i popieram "nakręcanie" sprzeciwu aż do blokady ponownego ustawiania tego nieszczęsnego pomnika. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w Nowym 2012 Roku :)
Stankiewicz nie jest żadną dziennikarką
a oburzaliście się wtedy? nie pamietam
Wszyscy jesteście siebie warci.
@Sowiniec
Pięknie i celnie powiedziane :)
P.S.
Ciekawe czy o tych samych blogerach myślimy :D
Pozdrawiam
@Marek Palczewski
@Marek Palczewski
Ciekawy jestem czy podziela Pan mój pogląd, że Sakiewicz też wykorzystuje dumbing down.
Prawdziwą Hienę powinniście przyznać Sakiewiczowi
W Polsce od dwóch lat też jest na topie to zjawisko.
Nie tylko chodzi o czytelnictwo, oglądalność ale i o przyrost elektoratu. Prawdziwą Hienę powinniście przyznać Sakiewiczowi.
tu parę słów wyjaśnienia dla autora
@niepoznany
@Slater
@jacek.ad
@jacek.ad
@Rybitzky
Ale bardzo fajnie, że wspominasz o "uwłaszczenie komunistycznej nomenklatury". Ciekawy jestem, czym był zmuszony Twój ulubiony premier Jarosław Kaczyński, że uwłaszczył tą nomenklaturę na wieki wprowadzając bez żadnych progów kwotowych możliwość dziedziczenia tego zagarniętego majątku przez spadkobierców owej komunistycznej nomenklatury? Może wiesz z kim Kaczyński w tej sprawie poszedł na układ i co za to uzyskał?
Czy to można nazwać odszczekaniem?
"dobro wygrało ze złem"
Uwłaszczona nomenklatura nie zapłaci już podatku od wdów i sierot
A do morderców Hołdysa dołączył Tymański ;)))
@berecik
Pozdro :)
Respect Rybitzky! :)
ACTA i prawa autorskie obowiązywać będą tylko leszczy
http://prawo.vagla.pl/node/9500
@ Sowiniec