4 obserwujących
24 notki
13k odsłon
936 odsłon

Do czego służy prawicowy ekoterroryzm?

Wykop Skomentuj53

Coraz większy wysyp prawicowych publikacji wymierzonych przeciwko, ostrzegającym przed katastrofalnymi skutkami zachodzących zmian klimatycznych, ekologom, przyprawia co najmniej o zdumienie. To już nie jest racjonalna krytyka takich czy innych projektów przygotowań ludzkości do sprostania nieuchronnym negatywnym skutkom ocieplania się ziemskiej biosfery, a bezpardonowy prawicowy atak, który nosi wszelkie znamiona terrorystycznego szantażu. Przekaz prawicowej propagandy jest jasny. Każdy kto mówi o zagrożeniach klimatycznych jest wrogiem ludzkości, wrogiem Boga i sługą szatana. Do tego, lewakiem, komunistą, zdrajcą Ojczyzny, sługusem imperializmu i sprawcą wszelkiego zła.

Prawica odrzuca programowo wszystkie badania naukowe, wszystkie naukowe dowody i obserwacje, dokumentujące zmiany klimatyczne i narastającą ilość występowania anomalii pogodowych, przynoszących straty gospodarcze i ofiary w ludziach. Jednocześnie prawica nie przedstawia żadnych dowodów, że zmian klimatycznych nie ma i rzuca niczym niepoparte twierdzenia, że „zawsze tak było”. Manipulując przy tym różnorakimi danymi, wybierając jedynie takie, które mają dobrze służyć prawicowej antyekologicznej propagandzie.  

Czy ktokolwiek potrafi wytłumaczyć, do czego ten antyekologiczny prawicowy ekoterrozym ma służyć? Jaki jest jego cel? Kto ma interes w tym, by ludzkość nie przygotowała się zawczasu na drastyczne zmiany klimatyczne? 

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości