6 obserwujących
35 notek
20k odsłon
  239   0

Archiwum IV RP. Demokracja zła, dyktatura dobra (1)

Właśnie dowiedziałem się, że " Opozycja zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu tendencje autokratyczne, czyli zgubne dla Polski, siebie przedstawia zaś jako szczerych obrońców demokracji, a więc ludzi mądrych, światłych i postępowych. Jest to myślenie oparte na całkowicie błędnym schemacie wpajanym ludziom od dziecka i przyjmowanym przez nich bezrefleksyjnie. Według niego demokracja ma wywoływać wyłącznie pozytywne skojarzenia, autokracja zaś negatywne. A przecież wystarczy przeczytać to, co napisał w „Polityce” o ustrojach państwowych Arystoteles oraz prześledzić w podręcznikach historii, kiedy dawne imperia odnosiły wielkie sukcesy, aby przekonać się, że to właśnie autokracja jest znacznie bardziej efektywna w polityce niż demokracja. W Polsce, którą przez wieki skutecznie i często z dużym powodzeniem rządzili królowie, a po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Józef Piłsudski, powinniśmy docenić walory autokracji". 

I że "Wielu miało (takie zdanie na ten temat), tylko nie każdy umiał to praktykować dla dobra swojego państwa i jego obywateli." Czyli, że na przykład PZPR było dla Polaków złe, a posługujący się tymi samymi metodami PiS jest dla Polaków dobry.

https://www.salon24.pl/u/bukojer/1044821,autokracja-lepsza-od-demokracji


Zastanawiam się, ile buty w sobie i pogardy wobec polskiego społeczeństwa mają ludzie, którzy żądają od Polaków wyzbycia się pragnień o wolności na rzecz wiernopoddaństwa. I to teraz, w XXI wieku w samym sercu Europy.

Ale jedno jest pewne, po wczorajszym panicznym przesileniu w szeregach PiS
https://www.salon24.pl/newsroom/1044662,trwa-posiedzenie-komitetu-politycznego-pis-pawlowicz-jest-przesilenie-polityczne-i-rzadowe
...sympatycy pisowskiej dyktatury zaczynają gonić w piętkę. Stąd m.in teksty o wyższości dyktatury nad demokracją. 


P.S.
Pan @Sowiniec kilkakrotnie użył wobec mnie obraźliwych zwrotów. Dlatego nie rozmawiam z nim bezpośrednio, oraz ma bana na moim blogu. Polemizować ze mną może pan @Sowiniec jedynie u siebie. 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka