4 obserwujących
23 notki
12k odsłon
2065 odsłon

Strzykanie w kolanie

Wykop Skomentuj121

Trójpodział władz, czyli pełna niezależność sądów od polityków i politycznych ugrupowań jest czymś więcej niż tylko podstawą zachodniej liberalnej demokracji. Jest najważniejszą, obok kapitalistycznej wolnej konkurencji, podstawą istnienia Zachodu. Więc liberalna demokracja jest być albo nie być Zachodu, tak bardzo, że w USA nazywana jest wprost „amerykańskim stylem życia”.

Sądy, wymiar sprawiedliwości, są na Zachodzie podległe jedynie ustawom, których treść i kształt jest uzależniony od konstytucji lub innych nadrzędnych, określających ustrój państwa dokumentów, które z kolei podległe są najwyższym, najważniejszym normom, którymi są prawa człowieka i wolności obywatelskie.

Przejmując kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym, nad prokuraturą i organami ścigania, oraz dążeniem do pełnej kontroli nad polskimi sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym, PiS sprzeniewierzył się podstawowym wartościom i zasadom funkcjonowania społeczeństw Zachodu, czym wprowadził Polskę w konflikt z instytucjami UE i krytykę polskich rządów przez wysokich funkcjonariuszy NATO i wszystkich zachodnich instytucji i organizacji obrony praw człowieka i zachodnich obserwatorów politycznych.

Nawołujący do zbojkotowania uroczystości 1 września w Polsce przez prezydenta Trumpa artykuł w „Washington Post” jest sygnałem, że liberalno-demokratyczny świat Zachodu stoi wyraźnie przeciwko rządowi PiS w Polsce. Wtórujący publikacji „WP” list otwarty polskich dyplomatów, jest sygnałem, że są w Polsce obywatele, którzy pisowskie zagrożenia przeciwko prawom człowieka i wolności obywatelskich widzą i rozumieją.

Ale opinie to jedno, a twarde dowody to drugie. I bardzo mocnym dowodem na łamanie praw człowieka i naruszania wolności obywatelskich, obok pisowskich antydemokratycznych uchwał i ustaw, jest „Piebiak Gate“, afera ukazująca, że PiS w zwalczaniu opozycji stosuje metody PZPR w PRL. Funkcjonariusze partii rządzącej wykorzystują państwowe struktury i urzędy do oczerniania opozycji. Do nacisku na obywateli. Co jest domeną rządów autorytarnych, na co na Zachodzie zgody nigdy nie będzie i w żadnym przypadku być nie może.

Ale osiemdziesiąta rocznica wybuchu II Wojny Światowej to nie są imieniny u Cioci Kloci, więc prezydent USA nie może o tak sobie, bez bardzo konkretnego i przekonywującego pretekstu, nie przyjechać. I pretekst się znalazł. Miłość i obowiązki wobec Ojczyzny, zagrożonej niosącym cierpienia, zniszczenia i śmierć, żywiołem natury.

Decyzja prezydenta USA, podjęta po bezpośrednim spotkaniu prezydenta Trumpa z najważniejszymi politykami Zachodu, jest poważnym ostrzeżeniem dla rządu PiS i wszystkich polskich antydemokratycznych ugrupowań. Jest sygnałem, że sprzeciw Zachodu wobec antydemokratycznych działań PiS będzie przybierał na sile i stanowczości. A Polska przynależy do Zachodu i obrońców tej przynależności jest w Polsce wielu. Polska pozostanie na Zachodzie, czy to się wyborcom PiS podoba, czy nie.

Co jest bardzo dobrym momentem dla wycofania się pana posła prezesa Jarosława Kaczyńskiego z życia politycznego i publicznego. Projekt antydemokratyczna, narodowokatolicka IV RP, nie ma żadnych szans na zaistnienie. A do wycofania się wystarczy konkretny i przekonujący pretekst. Strzykanie w kolanie, całkowicie wystarczy.

Wykop Skomentuj121
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka