Blog
Niezależne myślenie na co dzień.
DoktorNo
DoktorNo Realista i Centrysta
0 obserwujących 161 notek 87820 odsłon
DoktorNo, 22 lipca 2009 r.

KDT: klęska państwa polskiego (aktualizacja).

Bardzo krótko o wczorajszych wydarzeniach w Warszawie, w formie wypunktowanej:

 •  Jak to było możliwe, że komornik przyszedł w towarzystwie sporej grupy pracowników prywatnej firmy ochroniarskiej, z ledwie kilkoma policjantami dla wypełnienia formalności? Gdzie była policja, skoro wiadomo było, że sytuacja będzie wręcz wybuchowa? W "Życiu Warszawy" ukazał się artykuł "KDT: klęska sił mundurowych", gdzie czarno na białym stwierdza się totalną nieudolność policji, która zareagowała dopiero wtedy, gdy doszło już do eskalacji.
 • Nie jestem prawnikiem, ale czy agenci ochrony mają prawo używać granatów gazowych? Skąd firma ochroniarska miała taki sprzęt? Czy posiadała go legalnie? Jak to było możliwe, że wynajęto firmę należącą do człowieka, który był już aresztowany przez CBA?
 • Z tego co mi wiadomo, granatów gazowych nie wolno używać w przestrzeni zamkniętej, gdyż stężenie gazu staje się na tyle silne, że wywołuje opisane przez media podrażnienia oczu i skóry itp. oraz problemy z oddychaniem u osób starszych i dzieci.Czy takie postępowanie mieści się w kanonie działań ochroniarskich? Szczerze mówiąc, wątpię. Dlaczego sprawą nie interesuje się prokuratura? Czy będzie w ogóle jakieś dochodzenie w sp. ewentualnych nadużyć?
 • Sam fakt wyręczenia się prywatną firmą ochroniarską uważam za skandal, szczególnie, że policja jest predysponowana do radzenia sobie z takimi sytuacjami. Widać wyraźnie, że Platformie Obywatelskiej bliski jest model kapitalizmu południowoamerykańskiego, gdzie prywatne bojówki są na usługach bogaczy i właścicieli hacjend.
 • Skandalem jest sposób relacjonowania wydarzeń, jaki zaserwowała widowni telewizja TVN, świadomie pomijając kilka wątków (min. wypowiedzi posłów opozycji, SLD i PiS, oraz pomijając materiał, na którym widać, jak ochroniarze sami demontują drzwi wejściowe), a wzmacniając inne, np. obecność pospolitych chuliganów. Mnie to nie dziwi, bo TVN od dawna celuje w widownie dla której wzorcem osobym i elitą są pozamykane w "gettach dla bogatych" rodzime odpowiedniki yuppies, co oczywiście też jest bliskie modelowi latynoamerykańskiemu.
 • Mam jedno pytanie do Czytelników: czy mi się przewidziało, czy tylko TVN zamazało w materiale filmowym twarze ochroniarzy? Proszę o potwierdzenie, lub zdementowane!
 • Najpierw się mówiło, że w miejscu pokracznej budy KDT ma powstać Centrum Sztuki Współczesnej, potem dowiaduje się z mediów, że chodzi o Muzeum Sztuki Współczesnej (taka instytucja już istnieje; czyżby ktoś sobie ostrzył zęby na dotychczasowy gmach, Pałac Ujazdowski). Skąd ten chaos? Czyżby po prostu Warszawa nie miała żadnego planu zagospodarowania przestrzennego?

I teraz na koniec moja mała teoryjka spiskową: być może posłużono się ochroniarzami właśnie dlatego, żeby z powodu ich nieprzygotowania i niedoświadczenia, doszło do eskalacji zajść, tak aby popsuć opinię sklepikarzom.Nie przewidziano jednak tego, że w obliczu recesji i bezrobocia i nędzy, ludzie będą się z determinacją bronić.

W tej sytuacji władza nie powinna doprowadzać do sytuacji, jak wczoraj w Warszawie, szczególnie, że kryzys spowoduje więcej takich okazji. I co będzie, gdy będą pierwsze ofiary śmiertelne?

Naprawdę chcemy tego?

Aktualizacja (godź. 13:55):

 • Właśnie oglądałem TVN Warszawa. Stwierdziłem, że w materiale filmowym - będącym tłem do audycji z telefonicznymi wypowiedziami widzów - zamazano twarz ochroniarza leżącego na ziemi, któremu pomocy udzielała obsługa karetki pogotowia.
 • Mała uwaga ogólna: będąc w Niemczech widziałem jak działa niemiecka policja. W czasie ulicznych demonstracji i pikiet obok odziałów prewencji z pałkami i tarczami w szeregach policyjnych działali specjalni funkcjonariusze z kamizelkami podpisanymi "Anti Konflikt Team". Są to ludzie przeszkoleni w psychologii tłumu itp. których zadaniem jest rozładowywanie napięcia i deeskalacja zajść, poprzez tłumienie przemocy w zarodku.
  Nie jestem ekspertem, ale logika podpowiada, że miarą profesjonalizmu policji jest umiejętność kontroli takich zajść, bez używania nadmiaru siły i puszczania "na żywioł".
Opublikowano: 22.07.2009 10:43.
Autor: DoktorNo
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image image

Prenumerata:

Galeria kibolstwa, czyli komentatorzy, nie idźccie tą drogą:

o sorry zapomniałem kim ty jesteś :))) też nie miałem się do kogo zwrócić tylko do etatowca Schetyny. Mam nadzieję że faktycznie skończysz się udzielać za pieniądze i zaczniesz za przekonania
2010-07-17 16:31 kosikm
napisał: "Niezależne myślenie na co dzień." Im więcej propagandowego jadu wprost ze WSI — na blogu czy w komentarzach — tym więcej łgarst w opisie blogu...
2010-07-17 16:14 *andy
Czemu się dziwisz, że ludzie próbują sklecić coś z tych strzępków informacji i poszlak jakie pływają w morzu dezinformacji?
Udajesz zdroworozsądkowca to powiedz mi: na czym polega mądrość człowieka który nie docieka, nie szuka lecz wierzy temu co popularne? Na czym polega zdrowy rozsądek osób nie zadających pytań? Na braniu za swoje tego co im się podsunie pod nos? Dlaczego śmieszne dla Ciebie jest szukanie prawdy? Bo masz inne przekonania? To jeszcze malutko gdy się nie ma wiedzy. Japończycy w 45 r. także nie wierzyli w moc bomby atomowej, generałowie gremialnie wyśmiali przerażające doniesienia wywiadu na ten temat. Zobacz jak się pomylili? Nic nie wiemy i także dzięki postawie ludzi takich jak Ty. Zachowawczych, z zamkniętą głową, bez wyobraźni i gardzących innymi. Czemu dla Ciebie taka ważna beka Orlińskiego? Wiesz, wolę ludzi szukających i dociekających (choć nie muszę podzielać ich hipotez) niż Ciebie któremu się wydaje, że bardak ruski lub błąd załogi wyjaśnia wszystko. Usiadłeś tyłkiem na laurach i jesteś z siebie dumny. Tymczasem za dużo się zdarzyło na miesiące przed katastrofą i od czasu śmierci 96 osób, by tylko w ten bardak wierzyć. Rozumiem, że na flmie Koli też nie widziałeś helikopterów ani innych niepokojacych spraw. To może najpierw udaj się Doktorze do lekarza okulisty, to pierwszy krok. Bo ja mam dobry wzrok i widziałem.
2010-07-23 15:00 Łażący Łazarz
No, faktycznie, straszne organizacje: Klub Zachowawczo-Monarchistyczny, Zjednoczony Ursynów, WiP, UPR, inicjatywa na rzecz serbskiego Kosowa... Proszę się nie ośmieszać.
12.11.2010 10:03 Łukasz Warzecha Na moją uwagę, że Marsz Niepodleglości zorganizowała skrajna prawica.
a znajdż mi w Polsce liberała w/g kanonów powszechnie uznanych Nie w tym pojęciu przedstawianym przez Michnika i mu podobnych bo to zwykli złodzieje którzy wcześniej jak mogli zmienili literę prawa podobnie jak na pocie nad dziurą po sęku ktoś napisze pi...da to umówisz sie ze sztachetą?
12.11.2010 10:52 WOLNA IRLANDIA

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

 • @ezekiel Wie pan, ironia ma to do siebie, że lepiej aby była serwowana w umiarze. :P
 • @ezekiel "Ale tsumanami hits to akurat z Euronews ; )" W języku angielskim oznacza to...
 • @Autor Zależy od telewizji. Na Deutsche Welle czy Euronews wszystko jest pokazywane z...

Tematy w dziale