Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko Mój blog nie jest miejscem dla sfrustrowanych osób, które pragną wyładować swoją złość, dlatego komentarze naruszające dobra osobiste Autora oraz wulgaryzmy będą usuwane, a ich Autor blokowany!
3 obserwujących
79 notek
18k odsłon
  145   0

Siły zła, czy grzechem bedzie w przyszłości oddychanie?!


Jestem katoliczką, myślę, że żyję z poszanowaniem boskich przykazań, ale czy aby na pewno?! W dobie kryzysu Kościoła katolickiego, który walczy o przetrwanie, po licznych skandalach związanych z pedofilią wśród kapłanów. Jak podano do wiadomości przez serwisy internetowe Kościół miał opublikować nową, bardzo rygorystyczną listę grzechów z których będziemy musieli się spowiadać! Lista ta czyniłaby z każdego człowieka grzesznika, podchodząc do nas bardzo surowo. Nie wydaje mi się by w obecnej chwili działało to na jego korzyść, myślę że wywołałoby to jeszcze gorsze do niego nastawienie. W Internecie zawrzało, najpierw wśród serwisów internetowych, a następnie wśród samych internautów w social mediach. Zaczęto podawać do publicznej wiadomości aktualizację już istniejacej listy, która z roku na rok staje się coraz dłuższa. Wpisano na nią m.in.hejt, oszustwa w sieci, zażywanie i handel narkotykami, modyfikację genetyczną, prostytucję w sieci, eksperymentowanie na ludziach, nadmierne bogacenie się, produkcję niezdrowej żywności, dręczenie zwierząt, przyczynianie się do niesprawiedliwości społecznej i biedy, zatruwanie środowiska, propagowanie wierzeń parareligijnych, seks pozamałżeński, używanie zabawek erotycznych, czy stosowanie antykoncepcji... 

Wielu internautów nie kryła oburzenia w stosunku do Kościoła, wypisując w sieci : "Już niedługo grzechem będzie samo oddychanie!"czy "Szkoda słów, to jeden wielki cyrk!" , "Hipokryci, a grzech pedofilii też uwzględniono?!" Internet zalały słowa ostrej krytyki względem Kościoła oraz Kleru.Trudno określić, który z serwisów jako pierwszy podał do publicznej wiadomości tę listę. Nagle zrobiło się zamieszanie wokół tych wiadomości, serwisy informowały, że nową listę grzechów miała opublikować Penitencjaria Apostolska ( najwyższy sąd kościelny Kościoła rzymsko-katolickiego) rozpatrująca sprawy sumienia. W zawartych informacjach dotyczących nowej listy grzechów, znalazła się też notka jakoby nie otrzymamy rozgrzeszenia w przypadku : życia w konkubinacie czy nowym związku, jeśli nadal trwa małżeństwo zawarte w kościele, aborcji, pobicia lub zabójstwa biskupa lub papieża, odprawiania mszy lub udzielania sakramentów bez posiadania święceń, próby zawarcia małżeństwa przez osobę duchowną itd. 

Episkopat polski odcina się od tego, jakoby istniała nowa lista grzechów, stwierdzając iż jedynymi obowiązującymi w Kościele normami są te zawarte w dekalogu, przykazaniach kościelnych i w nauczaniu Jezusa Chrystusa. Każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wraz ze zmianami na Świecie, zmienia się również nasza świadomość moralna i tak naprawdę te wszystkie wyszczególnione grzechy można teoretycznie zaliczyć do juz istniejącego katalogu grzechów, Bóg przekazał nam bardzo krótkie i zwięzłe normy moralne, to rzeczywistość która zmienia się z roku na rok, postęp technologiczny oraz uwarunkowania społeczne rozszerzają ją o coraz to większą ich ilość. 

Na łamach Faktu ukazała się odpowiedź rzecznika prasowego archidiecezji warszawskiej ks.Przemysława Śliwińskiego, który zaprzeczył definitywnie informacjom jakoby istniała jakakolwiek nowa lista grzechów. "To jest fejk, który co kilka lat wraca na łamy nierzetelnej prasy. Penintencjaria nie wydaje takich dokumentow."

Zastanawia mnie jedno, komu zależy na wznieceniu prawdziwej nienawiści w stosunku do Kościoła katolickiego?! Czyżby siłom zła?! A może ktoś, komu bardzo zależy na zdyskredytowaniu Kościoła jako autorytetu życia moralnego?! Choć w ostatnich latach okrył się on hańbą istniejących przypadków pedofilii, sama wiara i zasady moralne są wzorem do naśladowania. Pamiętajmy, że w każdym środowisku znajdą się czarne owce, więc i tu ich nie brakuje. Nie oznacza to jednak, że każdy kapłan jest złodziejem i pedofilem, twierdząc tak krzywdzimy wielu dobrych ludzi. Okażmy swoją wyższość i bądźmy obiektywni.


*Źródła

Fakty

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości