EdithKulpienski EdithKulpienski
449
BLOG

Życie po śmierci

EdithKulpienski EdithKulpienski Rozmaitości Obserwuj notkę 55

W świecie pełnym tajemnic i nieznanego istnieje miejsce, do którego pragną trafić wszyscy ludzie. Tym miejscem  jest niebo – kraina wiecznego spokoju, radości i miłości. Bez względu na nasze przekonania, głęboko w naszych duszach czujemy pragnienie doświadczenia niebiańskiej doskonałości.

"I usłyszałem donośny głos z nieba: Oto przybytek Boga jest z ludźmi i będzie mieszkał z nimi. Oni będą jego ludem, a sam Bóg będzie z nimi i będzie ich Bogiem. I otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu, i śmierci już nie będzie ani smutku, ani krzyku, ani bólu nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły." (Objawienie 21:3-4)

Wyobrażamy sobie je, jako piękno nieosiągalne dla ziemskich zmysłów. To blask, który przenika nasze istnienie i otula nas niepojętą miłością. Wizja zbawionych dusz zjednoczonych z Bogiem w pełni doskonałej harmonii daje nam nadzieję, że istnieje miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Tam znajdziemy spokój i spełnienie, które wypełni nasze serca.

W niebie nie ma bowiem miejsca na cierpienie, smutek czy nienawiść. To kraina, w której znikają wszelkie bariery i podziały. Tam spotykamy tych, których kochamy i którzy odeszli przed nami, a nasze relacje odżywają w niebiańskiej doskonałości. To miejsce, w którym wszelka choroba czy niedoskonałość zostaje zastąpiona pełnią życia i zdrowia.

Niebo jest miejscem, w którym poznajemy najwyższe cele i odkrywamy nasze prawdziwe powołanie. To tam odnajdujemy sens i cel naszego istnienia. Wszelkie trudności, zmagania czy ofiary, jakie ponosiliśmy dotychczas na ziemi, nabierają głębszego znaczenia, gdy patrzymy na nie z perspektywy niebiańskiej chwały.

Niebo jest miejscem, do którego dążymy, niezależnie od naszych przekonań czy wyznań. To miejsce, które wzbudza pragnienie w naszych sercach, bo jest to miejsce, gdzie znajdujemy pełnię miłości, akceptacji i wiecznego szczęścia. To miejsce, gdzie spotykamy samego Boga i zjednoczeni z Nim doświadczamy najgłębszej radości.

Niech nasza nadzieja na niebo będzie kompasem, który prowadzi nas przez życie. Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa i miłość do bliźnich będą naszym przepustką do tego wspaniałego miejsca. Niech pragnienie nieba stanie się naszą motywacją do robienia dobrych uczynków i pielęgnowania relacji z Bogiem i innymi ludźmi.

"Choćbym nawet chodził doliną cienia śmierci, zła się nie ulęknę, bo ty jesteś ze mną; twoja laska i kij pocieszają mnie."  (Psalmów 23:4)

Niebo czeka na każdego z nas, ponieważ jest miejscem, gdzie odnajdziemy naszą prawdziwą tożsamość i pełnię życia. Niech nasze serca tęsknią za niebem, a nasze działania prowadzą nas ku temu wiecznemu domowi, gdzie nasza dusza znajdzie wieczne szczęście.

W świetle katolickiej nauki śmierć nie jest bowiem końcem, ale przejściem do nowego etapu naszego istnienia. Kościół katolicki głosi, że po śmierci dusza opuszcza ciało i wstawia się przed oblicze samego Boga, który jest sprawiedliwym Sędzią i Miłosiernym Ojcem.

"Jestem bowiem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani moce, ani teraźniejsze, ani przyszłe rzeczy; Ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie będzie mogło nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Jezusie Chrystusie, naszym Panu." (Rzymian 8:38-39)

Naucza też, że istnieją trzy możliwości dla duszy po śmierci: niebo, czyściec i piekło. Niebo jest miejscem pełnym blasku i radości, gdzie dusze zbawione doświadczają wiecznej jedności z Bogiem i otrzymują pełnię szczęścia. To jest nasze prawdziwe przeznaczenie - zjednoczenie z Boską Miłością na wieki.

Czyściec, z kolei, jest stanem oczyszczenia dusz tych, którzy umarli w łasce Bożej, ale wymagają jeszcze dalszego oczyszczenia przed wejściem do nieba. To jest czas, w którym dusze doświadczają ostatecznego uzdrowienia i przygotowują się do wieczności. Możemy pomagać duszom w czyśćcu poprzez nasze modlitwy i ofiary, które mają łaskę przyspieszenia ich uwolnienia.

Niestety, istnieje też piekło, miejsce oddalenia od Boga i wiecznego cierpienia. To jest stan dla tych, którzy z własnej woli odrzucili Boże miłosierdzie i wybrali oddzielenie od Niego. Kościół katolicki zachęca nas wszystkich do unikania grzechu i nawracania się, aby uniknąć piekła i dążyć do zbawienia.

Jednakże główną nauką Kościoła katolickiego jest to, że zbawienie jest możliwe dla każdego człowieka. Kościół naucza, że zbawienie jest darem Bożej łaski, którą otrzymujemy przez wiarę w Jezusa Chrystusa i sakramenty Kościoła. Przez chrzest zostajemy włączeni w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Jezusa, a Eucharystia umacnia nas w tym zbawczym dziele.

Kościół katolicki uczy nas ponadto, że nasze czyny mają znaczenie. Nasze wybory moralne i miłość, jaką okazujemy innym, mają wpływ na nasze zbawienie. Odpowiedzialność za nasze czyny staje się istotnym aspektem naszego życia, ponieważ zostaniemy osądzeni według naszych uczynków.

"Błogosławiony i święty ten, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu. Nad nimi druga śmierć nie ma władzy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z nim królować tysiąc lat." (Objawienie 20:6)

W interpretacji katolickiej śmierci i życia po śmierci Kościół podkreśla zarówno sprawiedliwość Boga, jak i Jego nieograniczoną miłość. Jest to nauka, która daje nadzieję i zachęca nas do dążenia do doskonałości, by być godnymi wiecznego zjednoczenia z Bogiem. To jest wizja, która inspiruje nas do pielęgnowania naszej wiary, miłości i nadziei w obliczu śmierci, wiedząc, że nasze prawdziwe przeznaczenie czeka na nas w niebie.


Źródła

Biblia

Zdjęcie Google 

Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości