Mateusz Morawiecki i Justin Trudeau w polskiej restauracji Cafe Polonez w Toronto. Fot. Twitter/Justin Trudeau
Mateusz Morawiecki i Justin Trudeau w polskiej restauracji Cafe Polonez w Toronto. Fot. Twitter/Justin Trudeau

Morawiecki i premier Kanady w polskiej restauracji. Lepili pierogi

Redakcja Redakcja Gotowanie Obserwuj temat Obserwuj notkę 29
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z Polonią w Toronto oraz złożył kwiaty pod pomnikiem Katyńskim, Tablicą Smoleńską i Tablicą Sybiraków. W Toronto wraz z premierem Kanady Justinem Trudeau w polskiej restauracji Cafe Polonez wspólnie lepili pierogi.

Spotkanie Morawieckiego z premierem Kanady

Premier Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w Kanadzie. Szef polskiego rządu spotkał się m.in. z premierem tego kraju Justinem Trudeau. Po wspólnej konferencji szefowie obu rządów udali się na spotkanie rządowych delegacji, a następnie na spacer ulicami Toronto, gdzie mieli okazję porozmawiać z kanadyjskimi i polskimi obywatelami. Politycy złożyli także wizytę w Café Polonez.

Po południu premier Morawiecki złożył kwiaty pod pomnikiem Katyńskim, Tablicą Smoleńską i Tablicą Sybiraków i pod pomnikiem św. Jana Pawła II.


Morawiecki i Trudeau lepili pierogi

W Toronto liderzy Polski i Kanady odwiedzili polską restaurację Cafe Polonez, gdzie wspólnie lepili pierogi.

Cafe Polonez to rodzinna restauracja z 30-letnią tradycją, serwującą polskie potrawy. Premier Morawiecki pokazał kanadyjskiemu liderowi jak się „polish pierogies”.

Trudeau był szczerze ucieszony z tej kulinarnej lekcji. Napisał na Twitetrze: „To jedno z najlepszych polskich miejsc w Toronto. Dziękuję za ciepłe przyjęcie i za lekcję robienia pierogów”.

Premier Morawiecki dziękował za miłe przyjęcie i gościnność

Świat drastycznie się spolaryzował, do czego przyczyniła się Rosja; wobec tej polaryzacji współpraca transatlantycka ma ogromne znaczenie. Sytuacja geopolityczna zmusza nas do współpracy wojskowej i technologicznej - mówił w Toronto premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Kanady Justinem Trudeau.


Premier Morawiecki dziękował za miłe przyjęcie i gościnność. – Nasza przyjaźń między Polską i Kanadą opiera się przeciwnościom, które życie przed nami stawia i opieramy się im z powodzeniem – podkreślał.

Premier Morawiecki zwracał też uwagę, że w obliczu brutalnej inwazji na Ukrainę NATO poddane jest ciężkiej próbie. Mówił, że w ciągu półtora roku "świat drastycznie się spolaryzował, do czego przyczyniła się Rosja". Przekonywał jednocześnie, że wobec tej polaryzacji "współpraca transatlantycka ma ogromne znaczenie".

KW

Mateusz Morawiecki i Justin Trudeau w polskiej restauracji Cafe Polonez w Toronto. Fot. Twitter/Justin Trudeau

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj29 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości