źródło: Tomasz Lis Fot. Jarosław Kruk (Jrkruk) / CC BY-SA 4.0 Andrzej Seweren / Screen/ Twitter / Canva
źródło: Tomasz Lis Fot. Jarosław Kruk (Jrkruk) / CC BY-SA 4.0 Andrzej Seweren / Screen/ Twitter / Canva

Seweryn: "Trzeba Kaczyńskiemu prz...ić". Lis to podał, ale usunął

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 376
Afera w mediach społecznościowych. Dziennikarz Tomasz Lis opublikował nagranie z wypowiedzią aktora, Andrzeja Seweryna, który wzywa do siłowego rozprawienia się m.in. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pier***m trzeba przy***ć - powiedział gwiazdor na filmie. Lis usunął materiał, ale został on z powrotem umieszczony w sieci przez internautów.

Lis zamieścił i usunął wideo z wulgaryzującym Sewerynem

Tomasz Lis szybko usunął zamieszczone przez siebie nagranie, ale w internecie nic nie ginie. Materiał został z powrotem umieszczony w sieci przez byłego fotografa prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzeja Hrechorowicza.

"Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pier***m trzeba przy***ć. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego rozumienia, debaty, porozumienia, nie ku**a, faszystom trzeba przyp***ać, a nie dyskutować z nimi, bo oni będą używali ten dialog, żeby ciebie zrobić w dupę po prostu. (…) To są bandyci po prostu. Trzymaj się dziecko i pamiętaj: przyp***ć" –powiedział na nagraniu Andrzej Seweryn. Nie wiadomo do kogo dokładnie zwracał się aktor.

"Wcześniej podał, teraz usunął (...). Tomasz Lis to zamieścił. Nawet teraz nie mogę w to uwierzyć...w głowie mi się to nie mieści." - napisał były pracownik głowy państwa.


Skandaliczne słowa aktora. Burza w sieci

Wideo z przeklinającym autorem zostało już wyświetlone przez tysiące internautów. O incydencie rozpisują się też internetowe portale. Na komentarze użytkowników Twittera nie trzeba było długo czekać.

"Coś okropnego, co dzieje się z ludźmi (podobno kulturalnymi)? Obrzydlistwo" - napisał jeden z Twitterowiczów.

"Namawianie młodzieży do przemocy fizycznej wobec konkretnych osób chyba podchodzi pod paragraf? Boję się, że PiS znowu przepali temat. A wystarczy podać bez oceniania w tvp. Wszystko podane na dłoni" - skomentował inny.

Jest reakcja partii rządzącej

Na reakcję przedstawicieli rządzącej Zjednoczonej Prawicy nie trzeba było długo czekać. Do materiału odniósł się już rzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel. - On będzie na marszu (4 czerwca - red.)... Chcesz iść pod takimi hasłami?


Parlamentarzysta nawiązał w ten sposób do marszu środowisk opozycyjnych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 4go czerwca. Do udziału w wydarzeniu namawiał m.in. Seweryn.

Seria wpadek Tomasza Lisa. Chciał wysłać Kaczyńskiego do "komory".

To nie pierwszy kontrowersyjny wpis dziennikarza w ostatnich dniach. - Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - napisał wcześniej Lis na Twitterze. Redaktor skasował wpis krótko po jego publikacji. Potem tłumaczył się, że "komora" w slangu więziennym oznacza izolatkę dla najgroźniejszych przestępców.

MB

(Źródło zdjęcia: Tomasz Lis Fot. Jarosław Kruk (Jrkruk) / CC BY-SA 4.0 Andrzej Seweren / Screen/ Twitter / Canva)

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości