Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
6 obserwujących
154 notki
55k odsłon
  206   0

Gdy strach odbiera nam miłość, lęk przed zaangażowaniem...


Niektórzy z nas unikają bliskości i zaangażowania, pozostając nieosiągalni dla innych. Choć bywaja w naszym życiu chwile, kiedy jest nam trudno np. gdy rezerwujemy wakacje, kiedy jesteśmy chorzy i leżymy w łóżku, wtedy samotność nam doskwiera. Dlaczego więc decydujemy się na samotność? Może, to strach przed zaangażowanie się znowu w zwiazek z niewłaściwym partnerem?! Część z nas jest Singlami przejściowo, chcemy się z kimś związać, lecz musimy dojść do siebie po burzliwym związku. Musimy sobie poradzić nie tylko z separacją, ale też z poczuciem porażki. Inną część Singli stanowią osoby, które nie widzą się już w związku, tu większość stanowią kobiety w wieku 55 lat i więcej.

Często są po ciężkich rozstaniach z toksycznymi partnerami, gdzie więcej dawały niż otrzymywały. Singielki w wieku 27-37 lat panicznie boją się samotności, desperacko poszukując partnera.To często kobiety, które zrobią wszystko by tylko złapać dobrą partię, próbują wszystkiego, aż sama jestem tym zszokowana do czego są zdolne zdesperowane kobiety. Uprawiają sex z partnerami na pierwszej randce, naciskając na sex bez zabezpieczeń, a jeśli mężczyzna upiera sie przy tym, to potrafią zabrać zużytą prezerwatywę ze sobą i iść do ginekologa dając sobie wstrzyknąć jej zawartość...podziwiam kreatywność niektórych pań. Determinacja części przedstawicielek naszej płci jest zastanawiająca. Istnieją również osoby bojące sie przywiazania do partnera, jest to często spowodowane złymi doświadczeniami z przeszłości.

Od początku znajomości mówią otwarcie, że ich relacja nie przerodzi się w partnerstwo, dotyczy to głównie mężczyzn. Zgadzają się na wszystko, ale zastrzegają, że to znajomość bez zobowiązań. Dręczy ich uporczywy strach przed zaangażowaniem, zawsze upewniają się ze to niezobowiązująca znajomość. Kobiety natomiast mają bierny lęk przed przywiązaniem, co prawda wchodzą w związki ale nie wiadomo dlaczego nigdy nie jest on satysfakcjonujący, często jest to związek na odległość. Istnieją różne etapy lęku przed zaangażowaniem, u części osób pojawiają sie po pierwszym seksie, gdy zauważają, że ich partner jest zakochany. U innych, gdy związek staje się poważny i partner planuje wspólną przyszłość, dzieci, wakacje, mieszkanie czy małżeństwo. Strach przed zaangażowaniem wiąże się z poczuciem paniki.

Ta paraliżująca nas panika pojawia się, gdy relacja staje się romantyczna i wciągająca. Gdy kobieta zauważa w jego oczach ten specyficzny błysk, który potwierdza, że on jest zakochany, wywołując w niej panikę. Ona nie może się zakochać, ponieważ paraliżuje ją lęk przed związkiem z niewłaściwym partnerem . Kobiety takie są bardzo wymagające, potrafią miesiącami sprawdzać partnera i stawiać go w różnych sytuacjach, chcąc najpierw dobrze poznać jego reakcje. Gdy partner bedzie cierpliwy i pozwoli jej na to, może zyskać prawdziwie oddaną i wierną partnerkę, która bedzie go kochac całym sercem. Zranione kobiety odczuwają ogromną potrzebę kochania partnera, tak jak i mężczyźni po przejściach. Ich wzajemna miłość uleczy ich dusze. Każdy z nas pragnie kochać i być kochanym, ogranicza nas jednak strach, który nie pozwala nam na  otwarcie się na nową miłość.

Może, warto jednak zaryzykować i poddać się rodzącemu się uczuciu?! Kto nie ryzykuje ten nic nie ma...

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości