Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
148 notek
95k odsłon
  187   0

Tak bardzo za Tobą tęsknię Skarbie, gdybym tylko mogła cofnąć czas...


Większość kobiet po dokonaniu aborcji przez kilka tygodni opłakuje utratę nienarodzonego dziecka. Niektóre popadają w depresję i poczucie winy. Dla przeciwników aborcji jedno jest pewne, że w późniejszym życiu kobieta będzie żałować, iż jej dokonała. Decyzji jednak już nie można zmienić. Dlaczego więc z taką łatwością kobiety podejmują o niej decyzję? Twierdzą, że była to najtrudniejsza decyzja w ich życiu, a jednak ją podjęły...

Strach przed odpowiedzialnością okazał się zbyt wielki. Często boimy się, że sobie nie poradzimy w nowej sytuacji. Jednak to strach przed problemami finansowymi jest najczestrzym powodem podjecia decyzji o aborcji, bardzo często jest to wspólna decyzja obojga rodziców. Czasami tylko to wady rozwojowe u nienarodzonego dziecka są ich powodem.Tylko 4% przypadków kobiety jako powód aborcji podawały przyczyny medyczne lub gwałt. U niektórych kobiet, które przeszły aborcję, smutek nie znika. Cierpią na depresję, zaburzenia snu, lęki i tęsknią za swoim nienarodzonym dzieckiem, którego już nigdy nie przytulą, któremu nigdy nie powiedzą jak bardzo je kochają i są dumne z jego osiągnięć. Zastanawiają się, co by się z nim stało, gdyby mimo wszystko nie podjęły decyzji o aborcji.

Depresja, poczucie winy lub zaburzenia snu występują częściej u kobiet, ktore poddaly się aborcji i określane są mianem zespołu poaborcyjnego (PAS). Jednak PAS nie jest powszechnie uznawany przez lekarzy za zaburzenie psychiczne. Nie ma również prawie żadnych znaczących badań na temat tego, ile kobiet faktycznie cierpi na problemy psychologiczne z powodu aborcji. Nie jest to bowiem korzystne dla polityki społecznej, by pokazywać prawdziwe konsekwencje tego czynu.

To, jak bardzo kobieta cierpi z powodu aborcji, zależy przede wszystkim od jej powodu. Gdy kobieta miała swobodę wyboru aborcji bez nacisku ze strony partnera, rodziny lub z uwagi na sytuację finansową, ryzyko problemów psychologicznych jest mniejsze. Jeśli partner namawiał kobietę do aborcji lub bała się ubóstwa albo istniało niebezpieczeństwo poważnego upośledzenia nienarodzonego dziecka, aborcja najprawdopodobniej doprowadzi do problemów psychologicznych kobiety. Jak się okazuje kobiety, które późno dokonały aborcji, były bardziej narażone na problemy ze zdrowiem psychicznym niż kobiety, które dokonały aborcji wcześnie. Jednak wszystkie byly przytłoczone tym faktem. Oczywiscie z biegiem czasu ból w większości przypadków się zaciera.

Istnieje ogólne przekonanie wśród młodych kobiet, że to co jest dozwolone, nie może być złe. Przed aborcją kobiety często nie rozumieją, że świat będzie wyglądał później inaczej. Wiele z nich wciąż liczy, ile lat miałoby teraz ich dziecko. Ale nie mogą cofnąć czasu. Każda kobieta, która podjęła taką decyzję musi w końcu pogodzić się ze stratą i uporać z poczuciem winy. W tym celu często wracają mentalnie do momentu podjęcia decyzji. Żałoba może złagodzić jej ból. Ale musi ona też umieć pozwolić sobie na gniew, który ostatecznie powinien prowadzić do zrozumienia i akceptacji siebie i własnej decyzji.

Jest mnóstwo kobiet, które mają po pewnym czasie rodziny i dzieci. Ale nadal opłakuje swoje pierwsze dziecko, które nigdy się nie urodziło. Dlatego jest bardzo ważne by się nad tą decyzją poważnie zastanowić. Ponieważ to nie jest wyrwanie zęba tylko zabicie własnego dziecka. Dziecka, którego powinniśmy jako rodzice chronić i dbać, by dobrze się rozwijało i było szczęśliwe. To nasz obowiązek jako przyszłych rodziców. Tu nie ma miejsca na błędy, ponieważ nie można zastąpić go innym. Jeśli ktoś tak myśli, to znaczy że nie powinien ich mieć. Powinien poddać sie sterylizacji czy wazektomii. Tylko odpowiedzialni ludzie zasługują na ich posiadanie. Dziecko to nie "przykry problem" tylko ktoś, kto jest uosobieniem naszej miłości, częścią nas samych. Więc nie róbmy mu tego co nam nie miłe!

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości