Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
188 notek
114k odsłon
  252   1

List do mamy


Kochana Mamo, 

dziś jest Twoje święto, ale to nie ono mnie zmusiło do skreślenia tych kilku słów. Każdego dnia tęsknię za Tobą, oddałabym wszystko bym mogła choć raz jeszcze powiedzieć Ci jak ważna jesteś dla mnie. Każdego dnia chciałabym Cię przytulić lub po prostu spojrzeć Ci w oczy, byś mogła poczuć moją miłość i szacunek jakim Cię darzę. Szczególnie dziś tego pragnę, wiedząc, że już nigdy nie będę mogła Cię przytulić, ofiarować Ci twoich ulubionych kwiatów i powiedzieć z głębi serca jak bardzo Cię kocham...

Mamo, byłaś,jesteś i będziesz dla mnie wyjątkowa, choć Cię już nie ma z nami. Bez Ciebie, Twojego wychowania i troski nie byłabym tam, gdzie jestem teraz. Zawsze mnie wspierałaś, pomagałaś mi we wszystkim, promowałaś mnie, pocieszałaś, zachęcałaś i upominałaś gdy wymagała tego sytuacja. I za to wszystko jestem Ci ogromnie wdzięczna. To Ty pokazałaś mi Świat, czym jest dobro i zło. To ty nauczyłaś mnie chodzić tak, bym nie upadała. To Ty nagradzałaś mnie gdy na to zasługiwałam, a ganiłaś gdy narozrabiałam.Zawsze sprowadzałaś mnie z powrotem na ziemię, gdy popełnić chciałam życiowe błędy. 

Ukształtowałaś mnie krok po kroku. Ja to wiem, że zrobiłaś to wszystko z czystej miłości. Walczyłaś jak lwica dla mnie i mojego rodzeństwa. I żadnej z tych walk nie przegrałaś, widzieliśmy je wszystkie. Ale niestety zbyt rzadko Ci dziękowaliśmy i mówiliśmy jak bardzo Cię kochamy! Sprawiałaś, że wszystko było możliwe, pomagałaś mi, gdzie tylko mogłaś. Czy były to prace domowe, czy jajka, które trzeba było ugotować w ostatniej chwili, bo zapomniałam. Znosiłaś to wszystko, żeby mi było łatwiej, żeby mnie wspierać i po prostu być przy mnie.

Dziękuję Ci mamo, za każdą nieprzespaną noc, którą miałeś przeze mnie. Dziękuję za każdy budzik dzwoniący wcześnie rano, za każdą uroczo zapakowaną szkolną kanapkę, poranne kakao czy lekarstwo. Ja wiem, uczyniłaś wszystko możliwym i zawsze dałaś z siebie wszystko. Dobrze wiem, że często przekraczałaś dla nas swoje granice. Dawałaś mi zawsze odczuć swoją bezwarunkową miłość. Bez Twojej wielkiej miłości i wspaniałego wychowania, nie byłabym osobą, którą jestem dzisiaj.

Kochałaś mnie w cudowny sposób taką, jaką jestem, jak nikt potrafiłaś spowodować, że wszystkie ciemne chmury znad mojej głowy znikały jak zły sen. Chcę Ci powiedzieć, że byłaś, jesteś i będziesz dla mnie najlepszą mamą na całym świecie! Kocham Cię Mamo jak nikogo innego. Byłaś nie tylko mamą, byłaś prawdziwym przyjacielem.

Z miłością,

Twoja córka

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura