Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
186 notek
112k odsłon
  217   1

Miłość czysta jak brylant


Dlaczego tak wielu z nas dziś nie wierzy w miłość? Dlaczego pomimo tęsknoty za prawdziwym , szczerym uczuciem odpychamy ją, gdy ją w końcu spotykamy? Kiedy zrozumiemy, że miłość tak naprawdę jest boską mocą ukrytą w nas samych?! Każdy, kto kiedykolwiek kochał prawdziwie, wie, że jest ona jak brylant, mający wiele szlifów, w których odbijają się nasze emocje jak światło. Dlatego ukazuje się w niezliczonych aspektach ludzkiego życia. Ale to, co łączy wszystkie aspekty, to fakt, że podlegają one zmianom. Istnieje jednak niezmienna miłość, która wciąż jest ukryta w ludziach i czeka na swoje ujawnienie.

Zakochanie, które jest zapowiedzią miłości, jest piękne. To coś wyjątkowego, dającego nam nadzieję na lepsze jutro. Czujemy się radośnie i lekko, jak w nowym, promiennym, pełnym szczęścia dniu. To uczucie pozwala dostrzec coś cudownego, a mianowicie to, że wznosimy się ponad to, co zwykłe. Czujemy, że nasze życie jest bardziej intensywne, pełne radości i podniecenia. Stając się jakby bogatsze, pelne barw i smaku. Chcemy sie nim delektować, brać z niego pełnymi garściami, zachłysnąć się szczęściem, które jest teraz wszechobecne. Widzimy wszystko piękniej, kolorowiej- po prostu idealnie.

Jednak pamiętajmy, że ludzka miłość się wciąż zmienia. W życiu codziennym zauważamy, że ten stan nie jest trwały, że nie możemy go zatrzymać. Tak, miłość się zmienia, a czasem nawet zamienia w nienawiść. Dlaczego? Gdy jesteśmy uczciwi i otwarci względem siebie, zdajemy sobie sprawę, że nasza miłość jest warunkowa. Oczekujemy od innych zaangażowania, byśmy mogli być szczęśliwi. To zrozumiałe, ale nasze oczekiwania czynią z naszego partnera ich wykonawcą. Niestety on nie jest w stanie cały czas zaspakajać naszej potrzeby miłości. On po prostu różni się od nas, ma własny jej obraz, własne pomysły na nią i oczekiwania.

To wszystko uświadamia nam, że miłość warunkowa jest niedoskonała. Taka miłość polaryzuje się, słabnie, można ją odwrócić, a pomimo wszelkich wysiłków może ulec zmianie. Doskonała miłość jest bezwarunkowa. To nie uczucie, ale wszechobecny stan. To uczucie jest niezmienne i niezmiennie skierowana do wszystkich istot. Jest to pierwotna moc wszechświata, twórcza moc Boga. Dlatego jest matką wszystkich cnót: prawdy, dobra i sprawiedliwości. Miłość Boga jest czymś podobnym do promieniowania, które szuka serca człowieka. Jest jak ukryta w naszym sercu iskra. To odpowiedź na naszą tęsknotę za doskonałością. Wszystko zaczyna się, gdy człowiek prosi o nią z głębi serca.

Ona budzi się i ratuje naszą prawdziwą naturę, niczego nam nie odbierając. Stajemy się częścią natury stworzenia. Stając się pomostem do uniwersalnej świadomości, a tym samym do każdego innego człowieka.Ta wielka, czysta miłość jest ukryta w naszym istnieniu. Naszym zadaniem jest życie w tej miłości. Kochając bliźniego w ten sposób, kochamy siebie, a przede wszystkim Boga. Jednak niektórzy z nas potrafią kochać w ten sposób partnera, bezinteresownie i bezgranicznie, mówi się wtedy o prawdziwej miłości. Niestety bardzo rzadkiej, unikalnej, takiej prosto z powieści romantycznych czy wręcz bajek.

Dlaczego więc w nią nie wierzymy, skoro się zdarza? Zapewne dlatego, że nie potrafimy zaufać drugiemu człowiekowi. Nie potrafimy uwierzyć, że ona istnieje. A skoro w to nie wierzymy, to nie może być prawdą. Jesteśmy własnymi katami, którzy przez zwątpienie w dobro i szczerość uczuć drugiego czlowieka, niszczą coś najlepszego w swoim życiu - prawdziwą miłość. Czy będzie nam dane jeszcze kiedyś ją spotkać? Myślę, że graniczy to z cudem. Ale kto wie? Może... Ale czy chcemy ryzykować jej utratę? Czy strach i wątpliwości pokonają moc miłości? To tylko od nas zależy... Lepiej dać się zranić tysiąc razy, mając świadomość, że się spróbowało niż wzgardzić tak pięknym uczuciem.

Lubię to! Skomentuj80 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości