Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
10 obserwujących
182 notki
110k odsłon
  84   0

Dzień Ojca


Dzień Ojca to coś więcej niż życzenia i kwiatki, większość dzisiejszych mężczyzn zasługuje na swoje święto bardziej niż kiedykolwiek. Bez nich rodzina nie funkcjonowałaby w pełni. Współczesny ojciec chce nie tylko być żywicielem i obrońcą, chce również angażować się w wychowanie swoich dzieci.   

Dobry, wrażliwy ojciec jest prawdziwym mężczyzną, opiekuńczym i czułym. Bawi się ze swoimi dziećmi, uczy je i chroni. Współczesny ojciec to opiekun, autorytet i wzór do naśladowania. To człowiek, który ma dużo więcej do powiedzenia w wychowaniu dzieci niż kiedyś, bo dziś oboje rodzice zwykle pracują i dzielą się obowiązkami rodzinnymi. To człowiek czasem surowy, a czasem współczujący i wyrozumiały. To człowiek o wielkim sercu.z

Dziś jest on zupełnie inny, niż kiedyś, zmienia pieluchy, opiekuje się swoimi chorymi dziećmi, sprawdza im prace domowe, ociera łzy, czyta im bajki do snu i przykleja plaster na rozbite kolano. Po prostu  kocha swoje dzieci, ponad własne życie. Pragnie ich bardziej od kobiety.

Psycholodzy coraz częściej podkreślają, jak ważna jest jego rola w rodzinie. Zwłaszcza w czasach, gdy nasze dzieci dorastają poza rodziną, głównie pod opieką kobiet: przedszkolanki, nauczycielki, czy opiekunki. Według psychologii mężczyzna częściej niż kobieta zachęca dzieci do aktywności fizycznej. Jest bardziej opanowany w stresujących sytuacjach, przekazując w ten sposób więcej pewności siebie dziecku, więcej odwagi, czy więcej niezależności.

Drodzy ojcowie, w dniu waszego święta, życzymy wam wszystkiego najlepszego. W imieniu wszystkich dzieci dziękujemy wam za cały trud bycia nimi. Za to, że nie uciekacie, stawiacie czoła obowiązkom, choć czasem jest to nie lada wyzwaniem.

                                                 Dziękujemy!


Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale