Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
12 obserwujących
224 notki
128k odsłon
  216   0

Miłosne gierki łobuzów i drani


Miłość to najpiękniejsze uczucie, jakiego możemy doświadczyć w życiu. Jednak jak odróżnić prawdziwą miłość od oszustwa? Niestety zakochana kobieta stanowi łatwy cel dla mężczyzn, którzy mają nie do końca czyste intencje. Gdy widzą jej zainteresowanie, lubią wykorzystywać sytuację do własnych celów. I choć podobnie działają niektóre kobiety, zwłaszcza te typu femme fatale, to częściej przytrafia się mimo wszystko im. Chyba większość z nas spotykało się kiedyś z kimś takim. Z osobą, którą tak bardzo lubimy i dla której zrobilibyśmy wszystko, a jednak zawsze mamy wrażenie, że nigdy tak naprawdę nie jest z nami.

Szczerze mówiąc, instynktownie wiemy, kiedy ktoś naprawdę jest w nas zakochany. Pomimo tego, wymyślamy milion powodów, aby przekonać samych siebie, że istnieje dobry powód ich niewłaściwego zachowania. Oszukujemy samych siebie, że nie widzimy rzeczy jasno, mimo że nasze przeczucie mówi nam wszystko. Zastanówmy się nad tym, czy człowiek, który przyciąga naszą uwagę naprawdę nas lubi, czy tylko się nami bawi. Osoby, które nas szczerze lubią, tak naprawdę się w nas podkochują. Jeżeli jest zainteresowany związkiem z nami, nie musząc wkładać do niego dużo wysiłku, oznacza to tylko, że chce spełnić swoje oczekiwania i podbudować własne ego.

Taka osoba na początku wkłada dużo wysiłku w zdobycie nas, okazując duże zainteresowanie, a potem po prostu znika. Jednak nigdy na zawsze. Od czasu do czasu pisze do nas wiadomości, aby upewnić się, że o nim nie zapomnimy. Jeżeli człowiek ten pisze do nas tylko późno w nocy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyszedł wcześniej tego wieczoru ze swoim stałym partnerem, który nie był zainteresowany seksem z nim i teraz szuka szybkiego i łatwego zamiennika... A to oznacza, że jesteśmy tylko jedną z wielu opcji.

Dlaczego nieuczciwi partnerzy bawią się uczuciami innych? Powodów, dla których tacy ludzie bawią się naszymi uczuciami, jest wiele. Niektórzy robią to, aby odegrać się na płci przeciwnej za błędy byłych partnerów. I nie ma tu znaczenia, że to nie my ich zdradziliśmy, ośmieszyliśmy czy wówczas zostawiliśmy, gdy oni zakochali się w nich do grobowej deski. Tylko dlatego, że ich przypominamy, zostaniemy potraktowani w okrutny sposób. Oni po prostu świetnie się bawią, podczas gdy my cierpimy przez ich zachowanie, doprowadzając nas na skraj rozpaczy. Podbudowują własne ego, niszcząc nas, tak jak niszczyli ich ich nieuczciwi partnerzy. Ofiara staje się tu katem, robiąc to dla czystej rozrywki. 

Mają przy tym niezły ubaw, fundując nam idiotyczne gierki i traktując jak koło zapasowe. A tak naprawdę czekają na najmniejszy znak od swoich nieuczciwych partnerów, by po raz kolejny biec z wywieszonym językiem do niego. Niezależnie od tego, co jest powodem ich zabaw, które nas ranią, to i tak są one niedopuszczalne. Jeśli widzimy, że ktoś nas poniewiera, powiedzmy sobie: Dość! Zasługujemy na kogoś lepszego, kto nas pokocha i będzie liczył się z naszymi uczuciami. Prędzej czy później znajdziemy miłość swego życia, która będzie nami szczerze zainteresowana.

Ktoś, kto spotyka się z innymi, kto nie ma dla nas czasu, kto bawi się z nami w dziwne gierki, naśmiewa się z nas w gronie swoich znajomych, spóźnia się, przekłada spotkania, okłamuje nas, czy chce tylko seksu, to zwykły łobuz i drań. Jeżeli przypomina to nam zachowanie naszego partnera, nie warto czekać z podjęciem decyzji - odpuśćmy go sobie! Im szybciej, tym lepiej. Im dłużej będzie to trwać, tym trudniej będzie, to nam zakończyć. Pamiętajmy, to ostatnia osoba na ziemi, względem której musimy być lojalni. Skoro zabawiał się naszymi uczuciami, jest zwykłym łobuzem i draniem. Karma go i tak dosięgnie... Poza tym szkoda naszego czasu dla kogoś takiego.

Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości