Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
17 obserwujących
340 notek
209k odsłon
  258   0

Jak znaleźć prawdziwą miłość?


Szukając prawdziwej miłości, nie zapominajmy jej dawać. Mamy wtedy szansę na to, że do nas wróci. Nie należy pozostawić tego przypadkowi, jednak nie należy też być zdesperowanym. Powinniśmy włożyć w to trochę wysiłku, jednakże zachowując umiar. Powinno to odbywać się naturalnie, bez zbędnego napięcia. Zawsze warto chodzić w miejsca, gdzie możemy spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie wymuszając niczego, mamy okazję poznać kogoś interesującego. Poza tym mamy okazję przyjemnie spędzić czas.

Dobrzy mężczyźni i dobre kobiety są wszędzie, jeśli tylko dobrze poszukamy. Podnieśmy tylko oczy znad swojego smartfona. Gdy gdzieś jesteśmy, bądźmy tam naprawdę obecni. Może wtedy zauważymy, kto na nas patrzy. Spróbujmy wtedy nawiązać kilkusekundowy kontakt wzrokowy z tą osobą i uśmiechnijmy się do niej. Będzie to zaproszeniem dla niej, do rozmowy z nami. Nie szukajmy romansu, tylko osoby, która będzie prawdziwym partnerem. Romans jest fajny, ale to partnerstwo pomaga nam przetrwać ciężkie czasy.

Nie szukajmy kogoś, kto nas zauroczy, zwali z nóg. Niestety ktoś taki, może okazać się osobą kontrolującą, a to nie będzie dla nas miłym doświadczeniem. Lepiej szukać kogoś, kto lubi nie tylko otrzymywać, ale i dawać. Kogoś, kto szuka naszej opinii i bierze ją sobie do serca. Kogoś, kto dba również o to, czego i my chcemy. Aby ktoś chciał być z nami, musimy sami czuć się sami z sobą dobrze. Choć brzmi to naiwnie, najpierw pokochajmy siebie, abyśmy byli osobą, którą chcielibyśmy sami poznać.

Jest to bardzo ważne, ponieważ, gdy nie jesteśmy szczęśliwi, pozytywnie nastawionymi ludźmi, pewnymi siebie osobami, zmniejszamy swoje szanse na znalezienie się we właściwym środowisku. Jednak nie szukajmy zbyt szybko nikogo nowego. Dojdźmy najpierw do siebie, po rozstaniu z byłym partnerem. Dajmy sobie trochę czasu, będziemy wtedy w dużo lepszej formie, aby spotkać tę właściwą osobę. Uzdrowienie to długotrwały proces, powinniśmy spędzić trochę czasu w samotności, aby dowiedzieć się, kim tak naprawdę jesteśmy i jakie błędy popełniliśmy, aby nie powtarzać w kółko podobnych.

Emocje mogą się zmieniać i pogłębiać z czasem, więc dajmy ludziom szansę, nie spieszmy się z seksem. Nieraz, aby rozpalić nasze zmysły potrzeba czasu. Nie zniechęcajmy się brakiem natychmiastowego pociągu seksualnego. Przyczyną jego braku, może być bolesne rozstanie z byłym partnerem. Musimy też uważać na pogląd, iż przeciwieństwa się przyciągają, ponieważ w trakcie znajomości, są one powodem częstych nieporozumień. Natomiast ludzie o podobnych poglądach tworzą zdrowsze długoterminowe relacje.

Warto zastanowić się, jakie są nasze priorytety, oczekiwania i potrzeby. Jeśli sami ich nie znamy, to skąd ma o nich wiedzieć nasz partner?! Zawsze wierzmy w to, że znajdziemy prawdziwą miłość, optymizm bowiem przyciąga podobne osoby. Jednak zanim wprowadzimy kogoś do swojego życia, dzieląc się z nim pieniędzmi i przestrzenią życiową, pamiętajmy, że ta osoba przynosi z sobą również bagaż swoich doświadczeń. Pamiętajmy, że na początku wszyscy postępujemy, jak najlepiej potrafimy, ukrywając często swoje wady i drażliwe punkty. Później jest zawsze gorzej, a nie lepiej, więc dowiedzmy się prawdy na jej temat.

Zanim jednak zaczniemy szukać nowej miłości, definitywnie zakończmy stary związek. Trzymajmy się z daleka od kogoś, kto nie jest już nami zainteresowany. Trwanie w nadziei, że wróci, jest dla nas szkodliwe. Zapomnijmy o nim i idźmy dalej. Trwanie w takiej nadziei jest jak czarna dziura, z której musimy się wydostać, inaczej zostaniemy przez nią pochłonięci. Dajmy sobie szansę na szczęśliwe zakończenie. Prawdziwa miłość jest piękna i warta czekania, ale zawsze poprzedzają ją rozczarowania.

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości