EdithKulpienski EdithKulpienski
175
BLOG

Czy kobieta może być tylko wtedy szczęśliwa, gdy posiada partnera?

EdithKulpienski EdithKulpienski Psychologia Obserwuj temat Obserwuj notkę 11

Mężczyźni lubią wierzyć, że samotne kobiety są nieszczęśliwe. Mylicie się drodzy panowie, kobiety mogą być szczęśliwe bez was.

Niezaprzeczalną prawdą jest, że ​​szczęście pochodzi z naszego wnętrza. Prawdą jest również, że nasz ból pochodzi także z naszego wnętrza. W takim razie istnieją bez względu na czynniki zewnętrzne, na przykład na takie, jak posiadanie partnera. To dlaczego wielu z nas jest przekonana, że ich szczęście uzależnione jest od jego posiadania?! Problem nie w tym, skąd pochodzi szczęście i ból, a w tym, co z nim zrobić.

Gdy czujemy się szczęśliwi, pragniemy być jeszcze bardziej. Gdy odczuwamy ból, chcemy go zmniejszyć. Jednak w pojedynkę nie możemy nic z tym zrobić. Jedynym skutecznym na to sposobem jest dzielenie się radością i smutkiem z innymi. Kiedyś usłyszałam mądre zdanie na ten temat, które utkwiło mi w pamięci:

 "Radość dzielona to radość pomnożona, a smutek dzielony to smutek podzielony".

Z jednej strony posiadanie partnera to sposób, by to osiągnąć. Z drugiej strony nie ma sensu szukać partnera, jeśli jesteśmy szczęśliwy od wewnątrz. Po co polegać na kimś innym, jeśli chodzi o coś, czego już mamy pod dostatkiem. To powód, dla którego niektórzy z nas się nie żenią. Poza tym nie oszukujmy się, każdy związek niesie za sobą ryzyko. Prawda jest taka, że są wśród nas ludzie szczęśliwi wewnętrznie, a inni są uzależnieni od ich szczęścia.

Prawdziwy związek jest możliwy wyłącznie między dwojgiem partnerów, którzy w równym stopniu odnajdują w sobie szczęście. Wtedy ich związek jest prawdziwą miłością, dawanie bez żadnych wymagań. Tylko ludzie wewnętrznie szczęśliwi, potrafią dawać, a co za tym idzie bezinteresownie kochać. Ponieważ nasze szczęście nie zależy od innych.

Każde inny związek to rollercoaster, który z pewnością nie pomnoży naszego szczęścia, tylko je podzieli, a ból pomnoży... W takim przypadku lepiej pozostać singlem. 


Jestem osobą, która chce być obiektywną w dzisiejszym absurdalnym świecie.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości