56 obserwujących
911 notek
1100k odsłon
  222   1

Ceny benzyny w górę, czyli czy Dobrą Zmianę czeka los Gierka?

"Nie mieliśmy tak wysokich cen od prawie 10 lat. W tej chwili benzyna bezołowiowa 98 kosztuje 6,09 zł. 95 – tj. cena 5,89 zł. Olej napędowy – 5,89 zł. a w Warszawie nawet przekracza 6 zł. Jest to najwyższa cena w historii notowań"  - powiedział polityk Konfederacji Krzysztof Bosak, który zaznaczył rownież, że  "likwidując opłatę emisyjną, jak również obniżając VAT, akcyzę i opłaty paliwowe, cena za 1 litr benzyny spadnie nawet do 4 zł ."

U mnie na stacji BP cena za litr 95 to 5.92. Przynajmniej tak było jeszcze wczoraj. Głos w sprawie podwyżek zabrał również pan Tomasz Grabarczyk – dyrektor biura prasowego Konfederacji. Przypomniał on stanowisko Prawa i Sprawiedliwości sprzed lat, które wieszczyło skokowy wzrost cen paliw jeśli tylko Donald Tusk  powróci  do polskiej polityki. Z tego powodu Grabarczyk zapytał  prezesa Kaczyńskiego. “Pan w 2011 roku, w trakcie kampanii wyborczej, mówił, że trzeba mieć odwagę, by obniżyć akcyzę na paliwo. W takim razie pan się nie boi?”

Nie wiem czego boi się prezes PiS, ale wydaje mi się, że sądzi on iż trzyma rękę na pulsie, dlatego stać go na tak w mojej ocenie arogancką odpowiedź jak ta, że "państwo żyje z akcyzy". Czyżby Skarb Państwa świecił  aż tak wyraźnymi pustkami? Już dzisiaj rząd zapowiada bowiem od nowego roku 2022 kolejną podwyżkę cen alkoholu i papierosów, ale to nie ona będzie ostatecznie rzutować  na poziom życia przeciętnego Polaka, ile decyzje podjęte przez Dobrą Zmianę, będące częścią zapisów Nowego Ładu wygenerowanego z nakazów UE, a które to prezes PiS uważa wręcz "za konieczne". Pytany więc o to, czy rząd nie przychyli się do postulatu Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Więcka, by wydłużyć czas na wdrożenie Polskiego Ładu do połowy przyszłego roku lider PiS wskazał jednoznacznie , że w tych sprawach trzeba działać energicznie. "Obecność w projekcie odbudowy Europy jest czymś, w czym warto uczestniczyć, nawet za pewną cenę" - dodał.

Przyznam, dla mnie to jak poplątane z pomieszanym, bo zaraz po tych twardych słowach prezes informuje , że PiS zawsze taką postawę odrzuca radykalnie twierdząc że "Niczyim niewolnikiem nie będziemy" .

Konfederacja ripostuje 

"Musimy obrócić politykę finansową tego rządu o 180 stopni! Potrzebna jest natychmiastowa redukcja obciążeń fiskalnych i niepotrzebnych wydatków. Opodatkowanie cen paliw należy po prostu zredukować, co wpłynie także na zmniejszenie całościowej inflacji w Polsce."

Na obecną chwilę nic nie musimy, możemy jedynie poczekać, aż błędna polityka Dobrej Zmiany dotknie wreszcie  dotkliwie kieszeni jej twardego elektoratu. Tutaj jawi się jednakże niepewność.

Społeczeństwo się starzeje, a to wśród tych starszych i b. starych znajduje się najwięcej lojalnych wyborców PiS-u - o czym informował w rozmowie z posłem Winnickim z Konfederacji szef portalu S24. Dobra Zmiana wie zatem doskonale, że tylko dzięki głosom tej grupie wiekowej może jako tako funkcjonować politycznie, dlatego zrozumiałe są w tym wypadku pogłoski o 15 emeryturze oraz podnosieniu rent socjalnych (notabene i tak śmiesznych wartościowo, zważywszy na ustawiczne windowanie podatków).

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale