Pogodny Pogodny
289
BLOG

Ostatnie 48 godzin światowego pokoju?

Pogodny Pogodny Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Na początek robi się nieciekawie w stosunkach z Ukrainą. Zresztą, kiedy były one nieciekawymi? Niemal zawsze, ale  teraz sprawy ruszą zapewne z kopyta. Ukraińcy mają bowiem w UE swoich możnych protektorów, czyli  unijne holdingi - biznes rolny. Właściwie na Ukrainie nie ma już rolnictwa typowo ukraińskiego, w ukraińskich rękach, jest on, ale w obcych, unijnych łapskach; I to te łapy grają przeciwko Polsce. Tak więc gadanie, że to Ukraina, itd.itp. jest warte .śmiechu. Fakt, stawiają nas pod ścianą, ale głównie ukraińscy najemnicy w rządowych garniturach, ci którzy sprzedali się za bezcen brukselczykom, Niemcom, Holendrom, Francuzom Anglikom oraz USA. Są to więc ci, co własną ziemię i swój naród za dolara tamtym sprzedali a teraz ciągną  z tego lukratywne zyski.

Nasi mówią, że to początek bardzo dużych problemów z rządem Zelenskiego. Tak, w istocie, ale czy przypadkiem nie idzie to wszystko ku celowym waśniom? Właśnie czytam, że od września ukraińskie dzieci będą miały obowiązek uczęszczania do szkół polskich. Repolonizacja? Już coć takiego przerabialiśmy w latach trzydziestych i wiemy czym to na koniec zaowocowało. W jakim celu powielać więc tamte fatalne wzorce? Ogólnie w jakim celu odbudowano w ogóle przedwojenne mniejszości w III RP? W celu likwidacji Rzeczpospolitej w sposób podobny do tego w jaki dawniej przepadła II RP?

Może więc nielubiani Żydzi pospieszą na "ratunek", bo akurat  szykują się do wojny z Iranem. Iran też zapowiada bój na zabój, chociaż nie zdradził terminu ataku, ale analitycy i znawcy tematu z Waszyngtonu wnioskują z przecieków, że do wojny pomiędzy obydwoma krajami dojdzie dość szybko, bo w ciągu najbliższych 24-48 godzin. Żydzi wierzą oczywiście w Bożą Opatrzność, Która ich nie zdradzi (wątpię, niech sobie przypomną łomot z rąk Filistynów i utratę Arki Przymierza - wtedy też byli święcie przekonani że Pan jest z nimi), natomiast Iran dyszy zemstą za atak na jego placówkę dyplomatyczną w Damaszku.

Tak czy siak, gospodarczy zatarg o maliny pomiędzy Polską a Ukrainą, może okazać się niczym w porównaniu z globalnym wpuszczeniem w maliny w wojnę nuklearną o niezbadanym zasięgu całego świata.

Pogodny
O mnie Pogodny

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka