0

Ekspres do kawy na kapsułki do domu - dlaczego warto

Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez porannej kawy.
Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez porannej kawy.

Ekspresy do kawy są obecne w wielu domach, a niejedna osoba nie wyobraża sobie dnia bez porannej kawy. Popularne niegdyś ekspresy ciśnieniowe czy przelewowe coraz częściej wypierane są przez ekspresy kapsułkowe. Wiele osób, które planuje zakup urządzenia do parzenia kawy, zastanawia się, jakie z nich należy wybrać. Sprawdź, czym jest i dlaczego warto wybrać ekspres do kawy na kapsułki.

• Ekspresy na kapsułki są proste w użyciu i nie wymagają specjalistycznej wiedzy do jego obsługi.

• Działanie ekspresu jest bardzo proste, po stornie użytkownika wystarczy włożenie kapsułki i nalanie wody.

• Wybierając takie urządzenie do domu, należy porównać szereg cech i wybrać model, który będzie pasował Ci najbardziej.

• Na rynku dostępny jest szereg dodatków, które dedykowane są ekspresom kapsułkowym. Pozwolą one personalizację urządzenia.

Ekspres do kawy na kapsułki do domu – dlaczego warto?

Pomimo sporej niechęci profesjonalnych baristów, kapsułkowe ekspresy do kawy zyskały ogromną popularność wśród konsumentów. Spowodowane jest to licznymi zaletami, które mają te ekspresy nad innymi, tradycyjnymi rozwiązaniami. Pierwszą z zalet jest znacząca oszczędność czasu. Użytkownik nie musi już mielić ziaren, dozować ich odpowiedniej ilości. Jedyne co należy zrobić, to umieścić kapsułkę w ekspresie, zadbać o to, aby pojemnik z wodą był pełen, a następnie nacisnąć przycisk. Dodatkowo kawa z kapsułki jest zawsze taka sama i gdy znajdziesz już swojego ulubionego producenta, to możesz być pewien, że zawsze Twoja kawa będzie idealna.

Hermetycznie pakowane kapsułki z kawą sprawią, że zawsze możesz być pewien świeżości produktu. Ekspresy kapsułkowe są gwarantem, że Twoja kawa nigdy nie będzie zwietrzała, bez aromatu czy bez smaku. Jest to znacząca przewga nad tradycyjnymi nasionami czy zmieloną już kawą.

Ekspres do kawy na kapsułki może być obsługiwany przez laików i nie wymaga profesjonalnej wiedzy, która jest potrzebna, gdy użytkujesz tradycyjne ekspresy. Nawet jeżeli posiadasz ekspres automatyczny, to wciąż musisz martwić się doborem ziaren, ich stopnia zmielenia czy uporczywym ciśnieniem. Wszystkie te wady nie występują w przypadku ekspresów kapsułkowych. Wystarczy upewnienie się, czy jest woda w ekspresie i włożenie odpowiedniej kapsułki. Pamiętaj, że nie wszystkie ekspresy kapsułkowe mogą obsługiwać zamienniki, dlatego upewnij się, czy Twoje urządzenie ma taką możliwość.

Inną zaletą jest szeroka gama smakowa dostępnych kapsułek z kawą. Istnieją produktu smakowe jak espresso caramel czy chococino. Warto zwrócić uwagę, że kapsułki te są w pełni bezpieczne dla Twojego ekspresu, czego nie można powiedzieć o aromatyzowanym ziarnach kawy, które pokryte są olejkami aromatycznymi mogącymi uszkodzić młynek czy inne elementy Twojego domowego ekspresu.

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy na kapsułki?

Wybór ekspresu kapsułkowego do domu wydaje się prostym zabiegiem, jednak warto dobrze wybrać produkt, który kupisz, aby jego użytkowanie przebiegało bez problemów. Jedną z rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, jest prostota obsługi i wybór rodzaju kawy. Warto, aby Twój ekspres miał dwa tryby kaway - espresso i lungo, czyli tradycyjną, włoską małą kawę oraz jej większy odpowiednik. Warto również, aby pojemnik na wodę był jak największy, zazwyczaj wystarczają zbiorniki powyżej 0.5 litra, ale jeżeli często pijesz kawę, to mały zbiornik będzie sprawiał, że często będziesz musiał uzupełniać wodę w ekspresie.

Zwróć również uwagę, czy ekspres jest łatwy do czyszczenia. Tacka ociekowa, pojemnik na kapsułki oraz zbiornik wody powinny być łatwe w demontażu, co pozwoli na łatwe utrzymanie urządzenia w czystości. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, aby plastikowe zawiasy nie utrudniały demontażu elementów ekspresu, gdyż mogą łatwo ulec uszkodzeniu.

Zwróć również jakie kapsułki są obsługiwane przez Twój ekspres. Warto, aby Twoje urządzenie nie było przeznaczone do jednego rodzaju kapsułek. Pozwoli Ci to na kupno zamienników kapsułek, które mogą być dużo tańsze, a dodatkowo będziesz mieć do wyboru więcej smaków, co pozwoli Ci na dobór swojej ulubionej kawy.

Jeżeli należysz do miłośników kawy z mlekiem, zwróć uwagę, czy Twój ekspres posiada dyszę do spieniania mleka. Dzięki temu będziesz zawsze mógł dodać je do swojej kawy, spienić i cieszyć się ulubionym napojem kawowym.

Co dokupić do ekspresów kapsułkowych do domu?

Na rynku dostępny jest szereg dodatków dedykowanych do ekspresów kapsułkowych. Jednym z nich jest stojak na kapsułki, który można ustawić w kuchni i będzie spełniał nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Innym dodatkiem są wielorazowe kapsułki, które umożliwią Ci przygotowanie herbaty czy kawy według Twojego przepisu.

Kupując ekspres do kawy, warto odwiedzić stronę dużego sklepu, gdzie znajdziesz największy wybór produktów, a w przypadku jakiegokolwiek pytania będziesz mieć możliwość zwrócenia się do obsługi klienta, która z przyjemnością udzieli Ci wszystkich odpowiedzi. Swój ekspres możesz kupić na stronie https://www.neonet.pl/ekspresy-do-kawy/kapsulkowe.html.


Lubię to! Napisz notkę Zgłoś nadużycie