0

Masz dość budzenia się z bólem pleców? Sprawdź, jak dobrać wygodny materac

Odpowiedni materac do spania pozwoli uniknąć bólu pleców, zmęczenia lub bezsenności.
Odpowiedni materac do spania pozwoli uniknąć bólu pleców, zmęczenia lub bezsenności.

Miękki czy twardy? Sprężynowy czy piankowy? Z dodatkowymi warstwami czy bez nich? Sprawdź, jak wybrać materac, dzięki któremu obudzisz się bez bólu pleców.

Z pewnością masz za sobą niejedną nieprzespaną noc lub pobudkę, która nie należała do najprzyjemniejszych. Nic dziwnego: ból pleców to coraz częstsza przypadłość, zwłaszcza wśród osób, które prowadzą siedzący tryb życia, pracują przed komputerem lub mają skłonność do zwyrodnień. Jest coś, co możemy zrobić, żeby wspomóc nasz kręgosłup i budzić się bez bólu.

Materac. Warto wybrać ten dobry!

Co to właściwie znaczy dobry materac? To materac, który po prostu do nas pasuje. Jest wsparciem, a nie niewygodnym pokryciem łóżka, na którym śpimy „za karę”. Idealny materac pasuje jak doskonale dobrany outfit, dopasowując się do naszych kształtów. Przede wszystkim jednak stanowi podporę dla naszego kręgosłupa.

Warto podejść do wyboru materaca na poważnie. Jeśli tylko kupimy odpowiedni, z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli zapomnieć o bólu pleców, chronicznym zmęczeniu czy bezsenności.

Czy wiesz, że?

Jedną z przyczyn bólu może być właśnie… materac! Eksperci z twoja-sypialnia.pl alarmują, że źle dobrany materac przyczynia się do problemów z kręgosłupem. Jeśli każdego dnia budzisz się z bólem kręgosłupa, zastanów się, czy wina nie leży po stronie materaca, na którym sypiasz.

Jaki materac jest dobry dla kręgosłupa?

Nie ma materaca idealnego. Nie ma też materaca, który sprawi, że ból zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W ofercie marki Hilding znajdziesz jednak takie materace, które zminimalizują dyskomort, wspomogą leczenie problemów z kręgosłupem i będą doskonałą profilaktyką.

Osobom z bólem kręgosłupa najczęściej poleca się materace ortopedyczne lub medyczne, czyli takie, które mają potwierdzone właściwości prozdrowotne, m.in. wspomagają rehabilitację wad postawy, zapobiegają wadom układu kostno-stawowego, przeciwdziałają odleżynom. Takie właśnie są materace prozdrowotne Hilding. Możesz wybrać między 5 modelami: Fandago, Makarena, Pasodoble, Rumba oraz Salsa, dzięki którym zagwarantujesz sobie zdrowy sen. Każdy z nich ma nieco inne właściwości, więc warto dobrać go do swoich potrzeb.

materace Hilding

Sprężynowy vs. piankowy. Który lepszy?

Decyzja, którą będziemy musieli podjąć przy zakupie materaca, będzie dotyczyła przede wszystkim jego wypełnienia.

Prawda jest taka, że materace sprężynowe i piankowe wspierają kręgosłup tak samo dobrze. Mitem natomiast jest, że na ból kręgosłupa najlepszy jest wyłącznie twardy materac – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, wagi ciała, nasilenia problemów z kręgosłupem i ich przyczyn. Czasami materac o nieco mniejszej twardości (H1 lub H2) może okazać się lepszym pomysłem niż ten, który będzie zbyt twardy (H3 lub H4).

Pamiętajmy tylko, aby wybierać materace kieszeniowe lub materace z pianek termoelastycznych, bo te dopasowują się do naszego ciała o wiele lepiej. Dobrze, jeśli do tego mają zróżnicowaną twardość jak np. materace Hilding, które w większości mają aż 7 różnych stref twardości i perfekcyjnie dopasowują się do ciała.

Jak dobrać wygodny materac?

Na koniec kilka wskazówek dla tych, którzy stoją jeszcze przed wyborem odpowiedniego materaca. Jak zrobić to dobrze?

1. Kieruj się swoimi potrzebami i nie sugeruj się tym, co wybierają inni. Opinie są ważne, żeby potwierdzić np. jakość produktów danej marki. Nie powinniśmy jednak brać ich pod uwagę jako wyznacznika tego, który konkretnie materac wybrać.

2. Wybierz odpowiednią twardość materaca określaną w 4-stopniowej skali (od H1 do H4) tak, aby nie był dla ciebie ani zbyt miękki, bo nie będzie dobrze wspierał kręgosłupa, ani za twardy, bo nie będzie spało się na nim wygodnie – jeśli nie umiesz się zdecydować…

3. Stawiaj na potwierdzoną jakość i nie wierz obietnicom, bo najlepsze są materace, które bronią się same m.in. certyfikatami potwierdzającymi ich właściwości, najlepszą jakością materiałami wykonania i nowoczesnymi wypełnianiami np. piankami.

4. Poradź się specjalistów, którzy na materacach znają się, jak nikt inny np. ekspertów marki Hilding, oferujących profesjonalne doradztwo i pomagających w dobraniu idealnego materaca każdemu użytkownikowi, niezależnie od płci, wieku i potrzeb.


Lubię to! Napisz notkę Zgłoś nadużycie