1

Jak zapewnić bezpieczeństwo płatnościom dla e-commerce?

E-commerce - z powodu pandemii handel przeniósł się do sieci.
E-commerce - z powodu pandemii handel przeniósł się do sieci.

E-commerce pozwala firmom i osobom prywatnym prowadzić biznes przez Internet. Obecnie niemal każdy produkt i usługa są dostępne online. Handel elektroniczny skutecznie pomaga przedsiębiorcom zaistnieć na rynku, zapewniając tańsze i bardziej wydajne kanały dystrybucji.

Zmiany i wyzwania w świecie e-commerce

W obliczu pandemii wielu przedsiębiorców musiało przenieść swoją działalność do świata online, nawet jeśli wcześniej woleli działać tylko stacjonarnie. O tym zjawisku świadczą dane opublikowane przez Cyfrową RP1. Już w kwietniu 2020, czyli drugim miesiącu lockdownu, powstało 1,7 tys. nowych e-sklepów. Ciekawe badania prezentuje też platforma Shoper, która obsługuje ponad 13000 e-sklepów w Polsce. Pod wpływem pandemii w samej branży spożywczej liczba zakupów online wzrosła w marcu o 295% i w kwietniu o 374% w porównaniu do kwietnia 20192. Według danych GUS sprzedaż przez Internet w kwietniu 2020 stanowiła aż 11,9% sprzedaży ogółem – był to wzrost o prawie 3 procent w porównaniu z marcem 20203.

Eksperci oceniają, że zmiany zachowań zakupowych są nieodwracalne. Z tego powodu firmy coraz chętniej uruchamiają sprzedaż poprzez aplikacje lub na stronach WWW. Usługi w Internecie dają sporo niezaprzeczalnych korzyści:

  • e-handel odbywa się 24h na dobę,
  • można zaoferować większy asortyment produktów,
  • dostępne są różne opcje płatności.

Część konsumentów prawdopodobnie nie wróci do sklepów stacjonarnych lub będzie z nich korzystać sporadycznie. W związku z tym trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo płatności w Internecie. Pamiętajmy, że klienci mają coraz większą wiedzę na ten temat. Jeśli płatność wyda im się podejrzana, mogą zrezygnować z zakupu.

Ze względów bezpieczeństwa bardzo ważne jest szyfrowanie SSL, które potwierdza znak kłódki przy adresie strony oraz zwrot https:// na początku adresu. Ochronę transakcjom zapewnia też kilkuetapowa weryfikacja – w tym 3D Secure, czyli potwierdzanie, np. kodem SMS lub w aplikacji bankowej. Klientom można zapewnić jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, jeśli będą dostawać potwierdzenie płatności na swój adres mailowy. Ponadto przejrzysta informacja o kosztach dostawy, czasie i warunkach zwrotu również zwiększa wiarygodność e-sklepu.

Nowoczesne metody płatności to bezpieczeństwo i wygoda dla obu stron

E-commerce powinien mieć w swojej ofercie duży wybór prostych, szybkich i wygodnych form płatności bezgotówkowych, w tym e-przelewy, płatności mobilne czy portfel cyfrowy. Jednym ze sposobów zapewnienia usług wysokiej jakości jest wdrożenie systemu płatności online Polcard.

Jedną z bardzo łatwych i intuicyjnych opcji płatności online jest Generator Linków, czyli system, który generuje unikalny, jednorazowy link do opłaty. Mają do niego dostęp wyłącznie: sprzedający i kupujący. Korzystając z tej metody, dajesz klientowi możliwość zautoryzowania płatności, co zapewnia mu ochronę przed ewentualnymi oszustwami.

Współpraca z First Data Polska S.A. (Polcard) zapewni integrację płatności online z Twoim biznesem oraz profesjonalną obsługę. Wszystkie transakcje będą chronione za pomocą efektywnych systemów bezpieczeństwa, aby nie narażać klientów na wyłudzenia, a firm na reklamacje. Usługi Polcard są świadczone zgodnie ze standardem PCI DSS, który jest gwarancją wysokiej ochrony danych podczas dokonywania płatności. Standard ten obejmuje m.in. szyfrowanie transmisji danych, monitorowanie i testowanie sieci, a także rygorystyczne metody kontroli dostępów.


https://cyfrowa.rp.pl/biznes/e-commerce/48293-sklepy-internetowe-zyskaly-nowych-klientow-kto-najwiecej

https://www.shoper.pl/blog/poszli-na-rekord-137-wiecej-nowych-sklepow-internetowych-shoper/

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/handel/dynamika-sprzedazy-detalicznej-w-kwietniu-2020-roku,14,64.htmlLubię to! Napisz notkę Zgłoś nadużycie