5

Jak dobrać kapelusz do kształtu twarzy?

Kapelusze wróciły do łask, nosi je coraz więcej kobiet.
Kapelusze wróciły do łask, nosi je coraz więcej kobiet.
Czy wiesz, że moda na kapelusze rozpędziła się już na dobre? To wyjątkowo oryginalne akcesorium umieszcza w swoich kolekcjach wielu projektantów, a kobiety mogą dzięki temu subtelnie podkręcać swoje różnorodne stylizacje. Jaki kapelusz sprawdzi się w Twoim przypadku? Koniecznie dobierz go do swojego kształtu twarzy, a przekonasz się, jak pięknie wygląda i dodaje wdzięku.

Jeszcze kilka sezonów modowych temu kapelusze były odbierane jako ten element stylizacji, który uchodził za awangardowy i dość ekscentryczny. Dziś w kapeluszach chodzi wiele kobiet, a istotna w tym zakresie elegancja i wyczucie stylu sprawiają, że niejednokrotnie zbierają one same pozytywne oceny dotyczące stworzonego w ten sposób wizerunku. W kapeluszach wygląda się po prostu lepiej, bardziej oryginalnie i zdumiewająco, a dobierając model do kształtu twarzy mamy także okazję świetnie pomanewrować jej odbiorem.

Niektóre z kapeluszy optycznie wydłużają twarz, inne zaokrąglają. Efekt końcowy jest zależny od tego, jaki model wybierzemy oraz jakiego efektu oczekujemy. Na szczęście ilość dostępnych modeli różnorodnych kapeluszy umożliwia wykorzystanie niemal wszystkich walorów tego akcesorium.

Kapelusz idealny do okrągłej twarzy - jaki model wybrać?

Kobiety posiadające okrągłą twarz marzą zwykle o jednym: by jak najbardziej ją wyszczuplić lub wydłużyć. I w praktyce faktycznie się to udaje, bo wystarczy sięgnąć po odpowiednie kosmetyki do konturowania twarzy lub po prostu dobry model kapelusza. Tutaj na pewno sprawdzą się te modele, które charakteryzuje ukośna, trójkątna lub pionowa linia. Sama góra kapelusza, dobrze, aby była dość wysoka, a forma zdecydowanie geometryczna. Nie należy zakładać w tym przypadku kapeluszy przylegających do głowy lub mocno naciągniętych lub opadających na czoło. Na pewno odpadają także wszystkie te modele, które mają sporej wielkości rondo.

Nie wiesz jaki kapelusz wybrać? Sięgnij po kapelusz damski na modivo.pl


kapelusz damski, modivo.pl

Twarz kwadratowa a model kapelusza

Jeśli rysy Twojej twarzy są dość ostre, zdecydowanie w kierunku kwadratu, to warto sięgnąć po kapelusz, który optycznie złagodzi kontury. Modele kapeluszy z zaokrągleniem sprawdzą się tutaj wyśmienicie. Oprócz nich dobrym rozwiązaniem będą także kapelusza z liniami pionowymi i skośnymi, a na pewno należy tutaj zrezygnować z tych kapeluszy, które zarzuca się na tył głowy lub które posiadają wyraźne kanty.

Twarz w trójkąt - jaki kapelusz kupić?

Twarz trójkątna sprawia wrażenie dość szczupłej, ale warto podkreślić, że to jeden z najbardziej optymalnych i pożądanych kształtów. W tym przypadku sprawdzi się zakup modelu zaokrąglonego, może nawet przysłaniać czoło. Unikajmy natomiast kapeluszy przekrzywionych na bok, bowiem głównym zadaniem akcesorium nie ma być intonacja jednej części twarzy, ale ukrycie nierównych proporcji pomiędzy czołem a brodą.

Kapelusz a stylizacja, z czym zestawić?

Kapelusz to ulubiony gadżet na lato, a zatem warto zestawiać go z krótkimi spodenkami na modivo.pl lub modnym topem w pasy. Kapelusze świetnie skomponują się również z lekkimi sukienkami w kwiaty, szczególnie jeśli te, będą posiadały bogaty, kwiecisty print. Na wakacjach kapelusz i lekkie sandałki to must have każdej dobrze spakowanej walizki!


Lubię to! Napisz notkę Zgłoś nadużycie