Ubezpieczenie na życie i zdrowie – od czego zależy jego cena?
Ubezpieczenie na życie i zdrowie – od czego zależy jego cena?
ASKDOM.PL ASKDOM.PL
183
BLOG

Ubezpieczenie na życie i zdrowie – od czego zależy jego cena?

ASKDOM.PL ASKDOM.PL Ubezpieczenia Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Życie przynosi nam wiele niespodzianek – często nie takich, jakich byśmy oczekiwali. Poważne zachorowanie czy wypadek mogą spowodować, że z dnia na dzień stracimy możliwość wykonywania pracy, czego konsekwencje mogą odczuwać nasi najbliżsi. To jedna z sytuacji życiowych, na wypadek których warto mieć ubezpieczenie na życie i zdrowie. Od czego zależy jego cena?

Ubezpieczenie na życie i zdrowie – dlaczego jest potrzebne?

Wielu Polaków nie zastanawia się nad nagłymi wydarzeniami, które mogą całkowicie zmienić ich życie. Świadczą o tym m.in. oszczędności, które posiadamy. Teoretycznie każdy z nas powinien mieć odłożone pewne środki, które wystarczą na przeżycie przynajmniej kilku miesięcy w razie utraty pracy czy też poważnych problemów zdrowotnych i nie tylko. Praktyka pokazuje, że tak nie jest.

Z badania przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów na początku 2021 roku wynika, że aż 25 proc. Polaków nie posiada żadnych oszczędności, natomiast ponad 50 proc. ma ich mniej niż 5 tys. zł. 35 proc. respondentów twierdzi, że oszczędności wystarczą im na przeżycie miesiąca. Niecałe 12 proc. ma ich mniej niż 1 tys. zł o, natomiast tylko 1/3 ma więcej niż 5 tys. zł na czarną godzinę. 2/3 z tych, którzy nie mają wolnych środków, uważa, że jest to efekt zbyt niskich dochodów.

Brak takich pieniędzy jest poważnym problemem – jeśli nagle osoba, która jest głównym żywicielem rodziny, zachoruje, to nie tylko zmniejszą się dochody gospodarstwa domowego, ale również, prawdopodobnie, zwiększą się wydatki. Dlatego warto mieć ubezpieczenie na życie i zdrowie.

Polisa na życie i zdrowie – od czego zależy jej cena?

Dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy otrzymać wypłatę pieniędzy w razie poważnej choroby, np. raka czy też zawału serca, nieszczęśliwego wypadku czy niezdolności do pracy. Gdyby nas zabrakło, świadczenie od ubezpieczyciela otrzymają nasi bliscy. To może być bezcenna pomoc, szczególnie w przypadku śmierci jedynego żywiciela rodziny. Pojawia się jednak pytanie – z jakim kosztem wiąże się taka ochrona? Z ofertą ubezpieczenia na zdrowie i życie można się zapoznać tutaj.

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Po pierwsze, znaczenie ma zakres ubezpieczenia. Warto ubezpieczyć nie tylko życie, ale też zdecydować się na umowy dodatkowe, które zapewniają wsparcie w razie problemów ze zdrowiem, w tym na wypadek poważnego zachorowania i następstw nieszczęśliwego wypadku.

Kolejna ważna kwestia to suma ubezpieczenia. Im będzie wyższa, tym więcej zapłacisz za ochronę, ale to właśnie od tej kwoty zależy wysokość świadczenia, które może wypłacić ubezpieczyciel w razie naszej śmierci oraz w razie problemów ze zdrowiem. W przypadku wspomnianej oferty towarzystwa Aviva możemy np. otrzymać do 800 tys. w razie poważnej choroby. Nie warto szukać ochrony dostępnej w jak najniższej cenie. Lepiej płacić nieco wyższą składkę, jednocześnie zapewniając sobie i rodzinie uzyskanie w trudnych chwilach wyższego wsparcia finansowego.

Czynnikiem, który wpływa na wysokość składki, jest również stan zdrowia ubezpieczonego.

W niektórych przypadkach konieczne będzie dostarczenie dodatkowej dokumentacji, a także przeprowadzenie badań.

Składka zależy również od wieku – im jesteśmy starsi, tym więcej może nas kosztować ubezpieczenie.


ASKDOM.PL
O mnie ASKDOM.PL

Nowości od blogera