Paczka do wysłania w Krakowie - kto wypada najlepiej w stolicy małopolski?

InPost ma sieć paczkomatów w całej Polsce.
InPost ma sieć paczkomatów w całej Polsce.
Wykop Skomentuj11

Kurier Kraków 

W Krakowie mieści się siedziba główna największej firmy kurierskiej w Polsce. Skojarzenie “przesyłka - Kraków” powinno więc być oczywiste: kurier Kraków to kurier InPost. Wydaje się oczywiste, że InPost nie zaniedba własnego matecznika. Jak jednak InPost prezentuje się na tle innych firm kurierskich operujących w Krakowie?

InPost w badaniach ogólnopolskich 

Już raport Gemius o e-commerce w Polsce za rok 2017 umieścił InPost na trzeciej pozycji w Polsce jeśli chodzi o usługi kurierskie dla e-handlu, pozostając w tyle tylko za DHL i DPD, a wyprzedzając znane marki takie jak Pocztex, UPS, czy Fedex. Pozycję tą krakowska firma osiągnęła w zaledwie dwa lata od wejścia na rynek usług kurierskich w sierpniu 2015 roku.

Najnowszy raport “E-commerce w Polsce 2019: Gemius dla e-Commerce Polska” wskazuje na utrzymanie się sytuacji na rynku usług kurierskich dla e-handlu. Krakowski kurier wciąż zajmuje trzecią pozycję na rynku usług logistycznych dla e-handlu - 20% respondentów (spośród ponad 58%, którzy w ostatnim okresie otrzymali dostawę z e-sklepu kurierem, który wciąż pozostaje najpopularniejszą formą wysyłki zamówień z e-handlu) korzystało z usług kuriera InPost. Zwłaszcza, że na drugim miejscu za przesyłkami kurierskimi znalazły się przesyłki paczkomatowe, z których korzystało 52% ankietowanych.

Warto zauważyć, że oznacza to znaczący wzrost popularności paczkomatów (w porównaniu do 22% w raporcie za rok 2017), co także jest powodem do zadowolenia krakowskiej firmy logistycznej. Jednocześnie aż 61% respondentów stwierdziło, że dostępność dostawy paczki do paczkomatu motywuje ich do dokonywania zakupów on-line, a 71% wyraziło podobną opinię o dostępności przesyłek kurierskich. W sumie oznacza to, że InPost kontroluje spory wycinek e-handlowego tortu wartego (według raportu przygotowanego przez Divante) ponad 49 mld złotych, które Polacy wydali na zakupy internetowe w 2018 roku.

Kurier Kraków w opinii klientów 

Czy za przyczynę tej popularności można uznać wysoką jakość? Tak sugeruje badanie opinii, jakie Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) w 2019 roku przeprowadził wspólnie z Onet.pl. Badanie opinii przeprowadzone na reprezentatywnej grupie respondentów – osób, które skorzystały z usług przynajmniej jednej firmy kurierskiej w ciągu trzech miesięcy poprzedzających badanie - dotyczyło ośmiu wybranych firm kurierskich obsługujących ogólnopolski rynek przesyłek indywidualnych (DHL, DPD, FedEx, Geis, GLS, InPost, Pocztex i UPS). Pierwsze miejsce w rankingu, z wynikiem 84,5% zajął InPost. Tuż za nim uplasowały się FedEx i DPD z wynikami na poziomie ok. 82%. Podobnie w przeprowadzonym przez PIBJA w 2017 roku badaniu jakości usług kurierskich, przeprowadzonym z wykorzystaniem metody mystery shopper, InPost zajął drugie miejsce z wynikiem 86,3%.

Paczka Kraków 

Jak się to wszystko ma do usług kuriera w stolicy Małopolski? InPost dysponuje siecią 289 paczkomatów i punktów obsługi w Krakowie i okolicach. W mieście znajduje się również siedziba główna firmy. Kraków jest też jednym z miast (obok m.in. Warszawy, Łodzi i Wrocławia), w których InPost oferuje usługi kuriera lokalnego.Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę

Co o tym sądzisz?