154 obserwujących
7993 notki
21083k odsłony
4128 odsłon

Najnowszy sondaż Kantar dla TVN. Zobacz kto wygrywa w drugiej turze

Gdyby w II turze znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski otrzymaliby odpowiednio 47 i 45 proc. głosów - wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. Fot. PAP
Gdyby w II turze znaleźli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski otrzymaliby odpowiednio 47 i 45 proc. głosów - wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. Fot. PAP
Wykop Skomentuj94

40 proc. badanych zamierza w I turze wyborów zagłosować na Andrzeja Dudę, 27 proc. na Rafała Trzaskowskiego, a 13 proc. na Szymona Hołownię.

Gdyby w II turze znaleźli się Duda i Trzaskowski otrzymaliby odpowiednio 47 i 45 proc. głosów - wynika z sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. 

Zgodnie z badaniem na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę zamierza w pierwszej turze głosować 40 proc. ankietowanych. Jak podaje TVN, poparcie dla Dudy nie zmieniło się od poprzedniego sondażu telefonicznego pracowni Kantar z 18 czerwca. 

Andrzej Duda
Zgodnie z badaniem na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę zamierza w pierwszej turze głosować 40 proc. ankietowanych. Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Na drugim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Głosowanie na niego w pierwszej turze zadeklarowało 27 proc. respondentów. To - jak podaje stacja - o 5 pkt proc. mniej niż w sondażu sprzed tygodnia. 

Trzecie miejsce w badaniu zajął kandydat niezależny Szymon Hołownia, który uzyskał 13 proc. głosów, 3 pkt proc. więcej niż w poprzednim sondażu. 

Chęć głosowania na kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka zadeklarowało 7 proc. ankietowanych (bez zmian), na Roberta Biedronia (Lewica) - 3 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), a na Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL) - 2 proc. (spadek o 1 pkt proc.). Pozostałych pięciu kandydatów uzyskało 0 proc. wskazań. 

8 proc. respondentów nie potrafiła odpowiedzieć na kogo zamierza zagłosować w niedzielnych wyborach. Szacowana przez Kantar frekwencja wynosi 58 proc. 

Ankietowani zostali również zapytani, na kogo zagłosowaliby 12 lipca, gdyby w II turze wyborów znaleźliby się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. 47 proc. respondentów deklaruje, że zagłosuje na Andrzeja Dudę (spadek o 1 pkt proc.). Na prezydenta Warszawy wskazało 45 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt proc.). 

8 proc. ankietowanych odpowiedziało „nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem”. 

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1500 osób pełnoletnich.  

KW

Wykop Skomentuj94
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka