164 obserwujących
8942 notki
23652k odsłony
2004 odsłony

Demokraci w Izbie Reprezentantów w poniedziałek przedłożą wniosek o impeachment Trumpa

Demokraci w Izbie Reprezentantów USA w poniedziałek przedłożą artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
Demokraci w Izbie Reprezentantów USA w poniedziałek przedłożą artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa. Fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
Wykop Skomentuj83

Demokraci w Izbie Reprezentantów USA w poniedziałek przedłożą artykuły impeachmentu prezydenta USA Donalda Trumpa – poinformował w sobotę na Twitterze kongresmen stanu KaliforniaTed Lieu. 

Lieu, aktywnie biorący udział w procesie impeachmentu Trumpa w grudniu 2019 r., który ostatecznie zakończył się niepowodzeniem w Senacie, przekazał, że teraz pod nowym artykułem impeachmentu podpisało się 180 kongresmenów w następstwie zamieszek zwolenników Trumpa na Kapitolu z 6 stycznia.

Donald Trump
Donald Trump. Fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Wcześniej portal CNN podał, że Demokraci w Izbie Reprezentantów planują w poniedziałek przedstawić w Kongresie artykuł impeachmentu wobec prezydenta Trumpa i głosować nad nim w przyszłym tygodniu. We wstępnym projekcie aktu - jak podało CNN - oskarża się go o „podżeganie do powstania”.

Po szturmie na Kapitol przywódcy Partii Demokratycznej są zdeterminowani, by procedura impeachmentu nastąpiła szybko, tym bardziej że pozostało jedenaście dni do inauguracji prezydenta elekta Joe Bidena 20 stycznia.

W Waszyngtonie mówi się nieoficjalnie, że do głosowania nad wnioskiem powinno dojść jeszcze przed 15 stycznia.

KW


Wykop Skomentuj83
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka