167 obserwujących
9598 notek
24886k odsłon
  1036   0

Nawalny w bardzo złym stanie. Rosyjscy lekarze apelują o udzielenie mu pomocy

Aleksiej Nawalny. fot. Wikimedia
Aleksiej Nawalny. fot. Wikimedia

O bezzwłoczne udzielenie pomocy lekarskiej w więzieniu opozycjoniście Aleksiejowi Nawalnemu zaapelowała grupa rosyjskich lekarzy w liście otwartym. Ocenili oni, że bóle, które dokuczają Nawalnemu mogą świadczyć o powikłaniach po próbie otrucia.

W apelu skierowanym do służb więziennych i do władz Rosji medycy oceniają, że Nawalnego powinni zbadać specjaliści, w tym lekarze szpitala Charite w Berlinie. Opozycjonista był tam leczony po próbie otrucia w sierpniu zeszłego roku.

Jeden z sygnatariuszy listu, Aleksiej Elrich wskazał, że apel dotyczy wszystkich więźniów, którzy w zakładach karnych nie otrzymują adekwatnej pomocy medycznej. "Pozbawienie człowieka pomocy medycznej jest torturą" - oświadczył lekarz.

Nawalny ma silne bóle kręgosłupa i problemy z prawą nogą. O problemach ze zdrowiem, które zaczęły się u opozycjonisty w areszcie i kolonii karnej poinformowali najpierw jego współpracownicy. Adwokaci, którzy widzieli się z nim w czwartek, ostrzegli, że jego stan jest "nadzwyczaj niekorzystny".

KJ

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka