Zdewastowano pomnik księdza Popiełuszki na Greenpoincie w Nowym Jorku

Ks. Jerzy Popiełuszko. Fot. Andrzej Iwański/cyfrowe Archiwum Pamiątek/CC BY-SA 3.0
Ks. Jerzy Popiełuszko. Fot. Andrzej Iwański/cyfrowe Archiwum Pamiątek/CC BY-SA 3.0

Na głowę wyrzeźbionej postaci założono czarny worek, z którego wysypały się śmieci.

Konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podziękował policji za wszczęcie śledztwa ws. „tego przykrego aktu wandalizmu”.

„Akt dewastacji pomnika księdza Popiełuszki na Greenpoincie trafił dziś na pierwsze strony gazet w kilku lokalnych mediach” - napisał w czwartek na Twitterze konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki.


Za opisanie sprawy dyplomata podziękował takim mediom jak: News12, New York Daily News, Radio RAMPA, „Nowy Dziennik”. „To edukacyjny moment dla nas wszystkich, by poznać znaczenie symboli, które nas otaczają” - napisał konsul Kubicki.

Wydział ds. przestępstw z nienawiści nowojorskiej policji poinformował na Twitterze, że prowadzi „intensywne śledztwo w sprawie wandalizmu pomnika Jerzego Popiełuszki, polskiego księdza zamordowanego w 1984 roku za działalność w Solidarności".

„Jesteśmy świadomi znaczenia, jakie ma to dla lokalnej Polonii” - napisano.


Za wszczęcie dochodzenia w sprawie „tego przykrego aktu wandalizmu” podziękował konsul Kubicki. „Pomnik Popiełuszki na Greenpoincie jest ważnym punktem orientacyjnym dla polskiej społeczności w Nowym Jorku, mieście stojącym na straży tolerancji i wolności. Ksiądz Popiełuszko walczył o te wartości przez całe swoje życie” - napisał na Twitterze polski dyplomata. 

KW

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka