Finlandia wysyła na granicę "specjalistyczny sprzęt wojskowy"

Youtube: TOYOTOMANIAK
Youtube: TOYOTOMANIAK
Do sieci wyciekły filmik, który pokazuje, że rosyjski sprzęt wojskowy zbliża się do fińskiej granicy. Finowie baz zwłoki wysłali "najpotężniejszy sprzęt". Na granicę pojechały traktory, które na Ukrainie "sieją największy postrach" wśród armii rosyjskiej. Finowie w taki sposób zadrwili sobie z Rosji.

Niedaleko granicy fińsko-rosyjskiej na nagraniach w sieci można zaobserwować przemieszczające się jednostki wojskowe Rosji. Spowodowane jest to tym, że Finlandia i Szwecja chcą wstąpić w struktury NATO. 

Traktory jadą bronić granic Finlandii

W sieci od początku inwazji można zobaczyć nagrania jak ukraińskie traktory wywożą rosyjski sprzęt wojskowy. Po serii takich filmików cała sytuacja stała się memem internetowym.


Tym razem jest podobnie, a z możliwości wyśmiania armii rosyjskiej skorzystali Finowie. W opublikowanym na telegramie filmiku można zobaczyć jak na granicy zaczęły zbierać się traktory. 

Materiał można obejrzeć tutaj: https://t.me/kyivoperativ/95438

Miedwiediew grozi bronią jądrową i pociskami hipersonicznymi 

Dmitrij Miedwiediew, jeden z najbliższych sojuszników prezydenta Rosji Władimira Putina ostrzegł w czwartek NATO, że jeśli Szwecja i Finlandia dołączą do sojuszu, Rosja rozmieści broń jądrową i pociski hipersoniczne w eksklawie w sercu Europy.

"Nie może być mowy o żadnym statusie Bałtyku wolnego od broni jądrowej - równowaga musi zostać przywrócona" - powiedział Miedwiediew, cytowany przez agencję Reuters. Miedwiediew wyraził również nadzieję, że Finlandia i Szwecja przejrzą na oczy. Jak twierdzi, inaczej będą musiały żyć z bronią jądrową i rakietami hipersonicznymi blisko domu.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka