Wielki skalp Ukraińców. Płonie kolejny po "Moskwie" ważny rosyjski okręt

Płonie kolejny ważny okręt rosyjski. fot.  Manuel Schwalm/Twitter
Płonie kolejny ważny okręt rosyjski. fot. Manuel Schwalm/Twitter
Na okręcie Wsiewołod Bobrow, jednostce zaopatrzenia marynarki wojennej Rosji, wybuchł pożar "dzięki działaniom żołnierzy ukraińskich" - poinformował w czwartek przedstawiciel władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Do incydentu doszło na Morzu Czarnym.

Rosja znów przegrywa na Morzu Czarnym

Bratczuk podkreślił, że Wsiewołod Bobrow, który znajdował się w rejonie Wyspy Węży, jest jedną z najnowszych jednostek w rosyjskiej flocie.


W komentarzu na Telegramie ostrzegł, że wojska rosyjskie chcą uczynić z Wyspy Węży swój przyczółek tworząc w ten sposób jeszcze większe zagrożenie dla Odessy i obwodu odeskiego.


„Wstępnie, w nocy 12.05, statek udał się na wyspę Zmeiny i z niewiadomego powodu „na statku wybuchł pożar”. Następnie trwała akcja ratowania załogi. Nie wiadomo, jak długo statek był niesprawny, ale statek będzie wymagał poważnej naprawy ” - czytamy w komentarzu UkraineForever na Twitterze.

Wcześniej w czwartek media ukraińskie podały, że jednostka zaopatrzeniowa, na której wybuchł pożar, to okręt wsparcia logistycznego projektu 23120 - Wsiewołod Bobrow bądź Elbrus. Jednostki projektu 23120 służą do przechowywania i transportu ładunków, słodkiej wody i amunicji, dostarczania zaopatrzenia dla innych okrętów na otwartym morzu i w portach, również w warunkach arktycznych. Mogą też wykonywać misje ratownicze. 


Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka