Ksiądz "opluł" trenera polskich skoczków. Austriak odpowiada

Trener polskich skoczków odpowiada na słowa księdza. Źródło: YouTube/Wroniecka, Twitter/Eurosport Polska
Trener polskich skoczków odpowiada na słowa księdza. Źródło: YouTube/Wroniecka, Twitter/Eurosport Polska
Internet obiegło nagranie na którym widać księdza Michała Woźnickiego (obecnie suspendowanego, czyli zawieszonego w obowiązkach kapłańskich), gdy podczas kazania obraża trenera polskich skoczków Thomasa Thurnbichlera. Austriak postanowił odpowiedzieć na słowa duchownego.

W sobotę Piotr Żyła sprawił sobie oraz fanom sportów zimowych miłą niespodziankę. Polak został w Planicy mistrzem świata w skokach narciarskich na normalnym obiekcie. Sukces Żyły w trakcie kazania skomentował m.in. ksiądz Michał Woźnicki...

Ksiądz obraża trenera polskich skoczków 

Ks. Michałowi Woźnickiemu nie spodobało się to, jak wygląda trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler. – Polak zdobywa mistrzostwo świata, a ten, który się z nim publicznie cieszy, trener: tu tatuaż, tam tatuaż. Patrzeć na to nie możesz. Tfu! – splunął.

– It is awful, it is disgusting. To jest obrzydliwe, to jest po prostu wstrętne. I to jest facet? – pytał duchowny. 

Dodajmy, że ks. Woźnicki jakiś czas temu został objęty suspensą i nie może odprawiać mszy świętych oraz udzielania sakramentów. Decyzja ta była spowodowana tym, że duchowny nazwał papieża Franciszka "heretykiem". 

Thurnbichler odpowiada 

Filmik wywołał oburzenie w internecie, a komentujące go osoby twierdzą, że to słowa księdza "są obrzydliwe". 

Trener polskich skoczków długo nie zabierał głosu w tej sprawie, ale teraz zapytany przez dziennikarza Interii postanowił się odnieść. – Widziałem ten film. Jest mi jednak wszystko jedno. Każdy może mówić, co mu się podoba – stwierdził krótko. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport