Fot. commons.wikimedia.org
Fot. commons.wikimedia.org

Nie żyje gwiazda WWE. Zawodnik cieszył się ogromną popularnością

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
W piątek zmarł gwiazdor amerykańskiego wrestlingu Windham Rotunda, znany pod pseudonimem "Bray Wyatt". Wrestler miał 36 lat i od dłuższego czasu zmagał się z chorobą.

Nie żyje Bray Wyatt

Wiadomość o śmierci Wyatta przekazał Paul Levesque, znany bardziej jako "Triple H", dyrektor WWE ds. treści.

"Właśnie otrzymałem telefon do Mike'a Rotundy, który poinformował nas o tragicznej informacji, że dożywotni członek naszej rodziny WWE Windham Rotundy – również znany jako Bray Wyatt – niespodziewanie odszedł z tego świata dzisiaj. Nasze myśli są z jego rodziną i prosimy wszystkich o uszanowanie ich prywatności w tym momencie" – napisał na X.


Reporter portalu fightful.com przekazał z kolei nieoficjalnie, że przyczyną śmierci wrestlera był zawał serca. "Otrzymałem pozwolenie na ujawnienie, że na początku tego roku Windham Rotunda (Bray Wyatt) zachorował na Covid-19, który zaostrzył problemy z sercem. Zrobił duży postęp w kierunku powrotu do zdrowia. Niestety dzisiaj doznał zawału serca i zmarł" – poinformował. 

Wyatt przerażał w ringu 

Windham Rotunda pochodził z zapaśniczej rodziny. Jego ojciec Mike znajduje się w Galerii Sław WWE, a brat znany jest jako wrestler pod pseudonimem "Bo Dallas". W WWE Wyatt zadebiutował w 2009 roku. Na swoim koncie miał dwa tytuły mistrzowskie WWE Universal oraz tytuł mistrza WWE. Jego postać znana jest przede wszystkim z "The Wyatt Family" - mrocznej grupy wrestlerów, do której należeli również Luke Harper oraz Erick Rowan. 

Rotunda zostawił żonę, byłą zawodniczkę WWE JoJo Offerman, z którą doczekał się dwójki dzieci. Wrestler ma także dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa.

"Jestem załamany wiadomością o śmierci Braya Wyatta. Zawsze darzyłem go i rodzinę Rotundy ogromnym szacunkiem i miłością. Uwielbiałem jego obecność, promocje, pracę na ringu i połączenie ze wszechświatem WWE. Bardzo wyjątkowa, fajna i rzadka postać, którą ciężko stworzyć w naszym szalonym świecie pro wrestlingu. Moja miłość, światło, siła i mana dla rodziny Rotunda i rodziny Funk w tym trudnym, rozdzierającym serce czasie"  – pożegnała Wyatta Dwayne Johnson, aktor oraz były wrestler, znany pod pseudonimem "The Rock".

MP

Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport