Nowy sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24. PiS odskakuje KO

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 103
PiS zdecydowanym liderem w notowaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrałaby wybory parlamentarne, gdyby odbyły się one w dniach 5-6 września.

PiS zyskuje w sondażu dla TVN i TVN24

Na PiS chciałoby głosować już 37 proc. respondentów według Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Druga w stawce jest KO z poparciem 31 proc. Na Konfederację chciałoby zagłosować 9 proc. pytanych. Do Sejmu ledwo dostałaby się Trzecia Droga z wynikiem 8 proc. Nowa Lewica uzyskała 6 proc. wskazań. 

W sondażu Kantar 7 proc. pytanych nie wie, na kogo odda głos w wyborach parlamentarnych 15 października. Co ciekawe, ostatnio pracownia ta umieściła Koalicję Obywatelską na pozycji lidera z poparciem 32 proc. Drugie było Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 31 proc. Sondaż zaprezentowano 6 czerwca.   


"Korekta notowań PiS"

Za chwilę sondaż Kantar dla FaktyTVN z "korektą" notowań PiS. Przypomnę, że poprzedni był "sensacyjny", z przewagą KO nad PiS - przypomniał politolog Marcin Palade. 


"Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 5-6 września 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziały 732 osoby" - informuje TVN24.  


Fot. PAP/Mateusz Morawiecki

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj103 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka